Обновено
Тетоважа Пенкало Машина за Полнење, Beoncall Ротари Тетоважа Пенкало Машина со Тетоважа Напојување 40pcs Кертриџ Игли Тетоважа Зафат Лента Тетоважа Мастило Капи Тетоваж

Тетоважа Пенкало Машина за Полнење, Beoncall Ротари Тетоважа Пенкало Машина со Тетоважа Напојување 40pcs Кертриџ

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2399.76

Претставата е исклучително стабилен, првиот избор на професионални tattooists.Beoncall е Професионална тетоважа опрема компанија, кој се фокусира на високо ефикасни тетоважа игли, тетоважа костец,тетоважа машина и други високи стандарди тетоважа резерви.Транспарентен тело да се обезбеди подобра видливост.Стандарден напон поставување, точни напонот пропис.О Гас и поединечно пакувани.Ние веруваме дека нашите производи се одличен квалитет можеме да им понудиме на нашите клиенти да им помогне да се постигне совршена резултати.Професионални Beoncall тетоважа резерви, да ви помогне да заврши на здрава и убава тетоважа.Може лесно да се префрлате помеѓу лагер или shader режим. ★ПАКЕТ, ВКЛУЧУВАЈЌИ - 1 Ротари тетоважа машина пенкало, 1 тетоважа напојување, , 20pcs кертриџ игли, 1pcs Маскирна тетоважа зафат лента,20pcs тетоважа мастило капи со база, 1pc тетоважа комплет случај.Ако имате било какви прашања во врска со тетоважа пенкало комплет со случај , ве молиме контактирајте со нас во секое време, ние ќе ви помогнат да ги реши вашите проблеми наскоро.★ПРИЛАГОДЕНО МОТОРНИ МАШИНА - Ова професионални ротари тетоважа пенкало машина е врежан со авион алуминиум куќиште, еден-парче врежан. ★ВИСОК КВАЛИТЕТ ИГЛИ - Тетоважа Игли Кертриџ направени од 316 L хируршки нерѓосувачки челик и високо-одделение пластика. ★ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НАПОЈУВАЊЕ - Тетоважа напојување е лесен, дланка-големина, тоа е доволно мали, дури и да се вклопи во вашиот џеб.Кориснички мотор, која се карактеризира со голема моќ, стабилна излезна, брзо боење, долго работно време, ниска топлина, и излез.Низок профил, домување & подобро мастило проток & облик на внатрешноста. ★ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА - Професионални тетоважа машина пенкало за полнење, да ви помогне да заврши на здрава и убава тетоважа.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

6 ft Тетоважа Клип Кабелот Клип Кабелот Должина : Околу.1 во клуч x 1, 3мм / 0.Високи перформанси посебен диз�

Dragonhawk моќен ротари тетоважа машина го задржува придобивките од серпентина машина, вклучувајќи компати�

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни за тетоважа кертриџ игли.Дијаметар 0.35 MM Тетоважа Игл

Работен напон : 412v Мозочен удар должина : 3.5 mm Игла прилагодување : 5mm Батеријата напон на вредноста резо

5 Тетоважа Power Type : Дигитални Тетоважа Моќ Supply Type 2 : LCD Тетоважа Моќ Supply Size : 10.Широко се користи : Дигитални

Без разлика кои бренд пигмент сте подготвени да ги користат, Пигмент Patch Тест е потребно.Таа има силна мо

Тетоважа машина x1; Резервна батерија x1; Прирачник x1; TypeC код Адаптер x1 x1 Користи контакт врски кои можат д

Касети вклучуваат боја индикатори кои ќе ви овозможи лесно да се идентификуваат типот на игли ќе се кор

Оваа ротари пенкало машина погоден за повеќето кертриџ игли во пазарот.Оваа машина може да се користи и

Со Нови Карактеристики, Кои се Оптимизира Performance Highквалитет премиум тетоважа машина, пренослив.4 мм, и 4mm

Тетоважа машина пенкало за полнење : тетоважата пенкало за полнење има долга жица, подолго тетоважа кли�

Копирање на дизајнот на пренос на трудови лесно и брзо.Оваа тетоважа печатач има брз трансфер печатење �

, што е многу погодно и функционална.тоа нема да биде над топлина лесно.Може да се направи тетоважа созда

1.Безжична Машина функција стабилна полесно да зафат,Ова веѓа шминка ротари пенкало обезбедува различн�

1,Внатрешни Спирала Игла Должина Механизам,Научни Дизајн 2,Одговараат за сите стил тетоважи.Ново училиш�

Лесно Да Се Прилагоди И Лесен За Употреба.Постојат, Исто Така, Кругови Со Маскирна Обрасци На Површината

1.Оваа ротари тетоважа пенкало е дизајниран за да ви даде следниот чувствуваат за вистинско пенкало, кои

Scroll