Обновено
Силен Max Батеријата 12V 18AH SLA Замена на Батеријата за AGM SLA1115-2 Пакет Бренд на Производ

Силен Max Батеријата 12V 18AH SLA Замена на Батеријата за AGM SLA1115-2 Пакет Бренд на Производ

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1799.76

ML18-12 SLA е 12 V 18 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 2 - УЛ Уверение.Димензии : 7.17 инчи x 3.03 инчи x 6.57 инчи.Терминал : Орев и Гром.Листата е за Батеријата и Завртки само.Без жица подигнат или додатоци за монтирање вклучени.SLA / AGM истури доказ батерија е карактеристика на високо празнење стапка, широк оперативни температури, подолг сервисен живот и длабоко празнење се опорави.Батерија која може да се монтира во било која позиција, отпорен на удари и вибрации.Долготрајни високи перформанси со високи и ниски температури.Поддржани од страна на 30 ден политика за наплата и полно 1 година гаранција.Доставување на енергија кога ви е потребна, Силен Max ML18-12 12 Volt 18 АХ користи држава на уметноста, тешки-должност, калциум-легура мрежа која обезбедува исклучителни перформанси и услуга живот во двете плови и циклична апликации.На ML18-12 е Абсорбента Стаклен Мат (AGM) технологија со вентил регулирани дизајн, кој може да се користи во затворени и затворен средини без протекување или одржување, обезбедување на супериорни перформанси за илјадници модели.Силен Max SLA батерии се користат во широк спектар на апликации вклучувајќи; Електроника, Електрични Возила, Моторот Почеток, Голф Коли, Лов, Градинарски Алатки, Медицински Мобилност, Мотоцикли, Моќ спорт, Преносни Алатки, Соларна, Играчки и Хоби, Контрола на Пристап Уреди, Итен случај Осветлување, Безбедност и многу повеќе.Спецификации : Напон : 12 Volt Amperage : 18 AHChemistry : SLA, AGMTerminal : Орев и Болт (NB)Количина : 2 Batteries Battery Димензии : 7.17 во x 3.03 во x 6.57 in Weight : 11.90 Lbs Warranty1 Year Genuine Силен Max батеријата Производ.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Тонот на вашите нозе и задник зголемување дефиниција со носење на нашиот прилагодливи глуждот тегови р

По завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на ср

Производителот гаранција може да не се применува.Термос вакуум изолација технологија за максимална те�

Најдобар Семејствоголемина Стискаш Шише : лесно Можете да го користите нашите пластични точење да се пр

Длабоко чистење, ефикасно да се отстрани вишокот на cutin, нечистотија и козметика остатоци во порите.Наза

Дел Статус : Активен.Тип На Сензор : Акцелерометар, 3 Оска.Сетилните Опсег : ±2g, 4g, 8g.Интерфејс : I2 C.Напон На

YSJJNDH СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ, безбеден и сигурен.Мали димензии и мала потрошувачка на енергија / Висока кон

Тоа е ефикасен дури и во екстремни средини.Одлична сигурност : Ефикасно да ги заштитат рацете и лактите �

Дрексел 34 во.електричен камин грејач со длабоко дневник екранот, мултибоја пламен, а тиково mantel.Самосто�

92% Полиестер, 8% Elastane.Увезени.Копче затворање.Рака Мие Само.Атлетик одговара е направен за спортисти и е т

Дизајниран за Постојан Поставување на меки или стврднат шахти.Длабока пенетрација дава овој стил на за�

[Компатибилен Модел] Специјално дизајнирани за Fitbit Обратно 3 / Fitbit Смисла Бендови.Лесен за заклучување в

Обвивка : 100% Полиестер Морнарица Школка : 63% Памук 37% Полиестер Јаглен Хедер Школка : 51% Памук 49% Полиесте�

Кога ќе одат надолу, дишам, кога ќе излезе, и издишување❃ глава не треба да се потпреме на supine одбор...

[Компатибилни Модели] ECSEM замена бендови Компатибилен за Coros АПЕКС 42mm / ТЕМПО 2 smart watch.Забелешка : за Coros АП�

Безбедно и Издржливи : Нашата птица игралиште решетката е направен од 100% природен, нетоксични материјал

Оваа графичка картичка е мирна и тивка, обезбедување на подобра средина за игри на среќа и мултимедија.К

❀ вино стакло екранот стојат со тркала, романтични ковано нерѓосувачки челик занает, погоден за коктел

★ Сликите се направени од вистинска предмети.Бојата разликата е предизвикана од разликата во светлина�

Знак Носител на Пиедестал, 24x36, Стипса, Хром Овој оглас е за секој.Објект : Пријавете се на Држачот за Монт

памук смеса.Рака Мие Само.Карактеристики : Божиќ облека и прибор, од дрво / елени главата, писмо печатени,

Се користи за дела за кои се бара чести отстранување, тоа во голема мера може да го подобри услуги живот �

Воена одделение сврзувачки елементи се DFARS во согласност и направено во Северна Америка.Сертификати на

Scroll