Обновено
THAYERS Алкохол-Слободен Кокосова Вода Вештерка Шумска Лицето Тонер со Алое Вера Формула, 12 Унца

THAYERS Алкохол-Слободен Кокосова Вода Вештерка Шумска Лицето Тонер со Алое Вера Формула, 12 Унца

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 262.80

Нежно Лице Тонер : Alcohol-free и формулиран за да се смири, тон, хидрат, и биланс на p H нивото на кожата; Ова лице тонер помага во намалување на изгледот на порите, биланс на мрсна кожа, и одржување на кожата на влага бариера. 98% Природно Потекло Состојки : Направен со сертифицирани органски Вештерка Шумска одгледани и собрани исклучиво за Thayers на семејната фарма во Конектикат, и сертифицирани органски Алое Вера.Единствена Формулација : Thayers Вештерка Шумска екстракт е фарма за шише.Тоа е добиен со рака и го направи на старомоден начин (преку мацерација) користење на вода само и НИКОГАШ не се допираат алкохол; Дерматолог тестирани за безбедност и 100 Проценти произведени без суровост.Докажано Резултати : Во само еден употреба на овој лице тонер, кожата се чувствува подхрануваа, поздрав, тонот на кожата, се појавува дури и кожата е хидриран на целиот ден, долго.По една недела на употреба, порите се погледне да се намали, кожата изгледа разјасни, и текстура на кожата изгледа неспокојот.Не-comedogenic.Кога се Тестирани Лекови : Ние сме посветени на извонредноста со нашите формули, кој класични состојки што ја користевме за речиси два века; Thayers elixirs биле тела во медицината кабинети за идните генерации, откако ќе ги користите, ќе знаеме и зошто.Направени од екстракт од Вештерка Шумска грмушка (Hamamelis Virginian) и мешавина од друго време-тестиран состојки - THAYERS Вештерка Шумска со Алое Вера Формула Astringents и Алкохол-Слободен Тонери се лечи, природни третмани кои се очисти, тон и смирување на вашата кожа.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Хидратантен Лубеницата Екстракт Хидрати, обезбедува есенцијални витамини и амино киселини, и помага з�

Exfoliating & Нежни : Glycolic Киселина е златен стандард за ексфолијација.Оваа супер тонер е нетоксични и слободн

Блага кожата тонер составена од 53% од Зелен Чај состојки од Boseong, најпознатата Зелен Чај бербата областа

ЖЕД за ОСЛОБОДУВАЊЕ ФОРМУЛА право на Користење по перење, итно ребаланс и хидрат вашата кожа за вкупно r

Секојдневно Ексфолиране за Нега на Кожата; ја Смирува кожата, текстура и дава влага груба кожа со отстра

Опис Порадлабинско чистење на кожата со антиpimple ефект и интензивна нега ефект со p H вредност од 5.5 Combats м�

✔ ТРАЈНА ХИДРАТАЦИЈА : Ова суштинатакако тонер е формулиран со избор изборот на квалитетни состојки ко�

Вашата кожа има потреба од зголемување на енергија.Сакате производ пригоден за тонирање на вашите потр�

Ана Lotan Barbados Мрсна Проблем на Кожата Тонер 500ml.Ова се добро избалансирани, прочистувачките билни лицето �

Чисти, Моќен, Избалансирани состојки : за Разлика од хемиски базирани на кожата тонери за лицето што беа

ТОНЕР ВЛОШКИ СО СМИРУВАЧКИ СОСТАВ : проф дР Diffrent се презентира со кожата smoothening и текстура рафинирање на

Добра Хидратација Жолта Птица Зголеми Вода Спреј е балансирање лице магла која работи одлично за сите �

92.5% Houttuynia Cordata Екстракт : Длабоко смирување, благотворно тонер за чувствителна кожа.Само Три Состојки : М�

За мрсна кожа, комбинација, blemish и склони проблем типови на кожа.Purifying и тонирање.Чисти и decongests.Балансира

Направени од роза цвеќиња, како црвени рози сте запознаени со.Природен редуктор на црвенило и лидер во т

Тоа е зголемување на тонер што ги зголемува апсорпцијата на следниот чекор нега на кожата производ од п�

КОКОСОВА ВОДА ЛИЦЕ МАГЛА Нашите кокосова вода лицето спреј е исполнет со кокос вода да им даде на вашат�

Вештерка Шумска : заштитен екстракт содржи 195% повеќе танини од конкурентите, затегнува порите, контроли

Сет вклучува 14 екопријателски, обновливи круга и 1 памук, drawstring перење торба.Обновливи Бамбус Памук Круг

USDA Сертифицирани Органски.Алкохолбесплатно, синтетички хемикалиибесплатно, вештачки мирисислободни.Н

Парична казна и мека меур покрива кожата нежно и се топи во кожата, уредување на кожата, текстура и отвор

Scroll