Обновено
Stencils за Сликарство 1Pcs A4 29*21Cm Матрицата за Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Образец Цртање Stencils

Stencils за Сликарство 1Pcs A4 29*21Cm Матрицата за Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Образец

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1819.20

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од рабовите не е остар, безбедноста за вас и вашите деца!.Големина : 29 * 21 см (1 cm = 0.39 инчи).Обновливи Пластични Занает го прави божиќ stencils повеќе цврсти, трајни и перат.Пластични сликарство stencils беа лесно да се чисти надвор, по употреба со сапун и вода.Нашите модели се идеални за занаети и DIY проекти кои може да бидат применети за повеќето рамни површини вклучувајќи прозорец, врата, стакло, ткаенини, scrapbooking и ѕид уметност.Да ги користите овие празник stencils да се направи голема уметност парчиња.Мулти-за употреба : може да се користи за пигмент сликарство, печат, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, хартија изработката, ткаенина сликарство, ѕид оркестарот и така натаму.Голема прилики : овие пластични матрицата обрасци може да се примени во многу прилики; Можете да ги користите овие stencils сликарство вашите ѕидови, вашиот windows, вашиот плакари, вашата забелешка книги, вашиот чаши, вашиот фото рамка и така натаму; Можете да ги наслика овие слатки модели со себе во зависност од вашите услуги и работи со овие убави слики ќе биде повеќе примамливо.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

СТУДЕНТОТ АНГЛИСКИ јазик за УЧЕЊЕ ПРИДРУЖНИК : CD играат различни учење Цда.Bluetooth), repeat (повтори функција,

Оваа графичка картичка е мирна и тивка, обезбедување на подобра средина за игри на среќа и мултимедија.К

Здрав Материјал Направени од високо квалитетна ABS и нерѓосувачки челик материјал, добро изградени, не с

На руно ткаенина е удобно, стерео по мера се намали одговара.ткаенина windproof нечистотија со валкани чисте

Воена одделение сврзувачки елементи се DFARS во согласност и направено во Северна Америка.Сертификати на

ML1812 SLA е 12 V 18 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 2 УЛ Уверение.Д�

Тонот на вашите нозе и задник зголемување дефиниција со носење на нашиот прилагодливи глуждот тегови р

5* Диск Големина : 3 / 8инчен* Вкупна Должина : 48mm / 1.* Широко се користи во DIY ракана одлуки, автомобилската �

Дизајниран за Постојан Поставување на меки или стврднат шахти.Длабока пенетрација дава овој стил на за�

[Компатибилен Модел] Специјално дизајнирани за Fitbit Обратно 3 / Fitbit Смисла Бендови.Лесен за заклучување в

★ Сликите се направени од вистинска предмети.Бојата разликата е предизвикана од разликата во светлина�

[Компатибилни Модели] ECSEM замена бендови Компатибилен за Coros АПЕКС 42mm / ТЕМПО 2 smart watch.Забелешка : за Coros АП�

Школка материјал е тешко пластика.Транспарентен црн материјал, издржлив, dustproof, и shockproof.Секоја лента има

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

памук смеса.Рака Мие Само.Карактеристики : Божиќ облека и прибор, од дрво / елени главата, писмо печатени,

Високквалитет VR содржина ќе ве однесе во некоја нова 360° светот, што го прави вашите соништа на дофат на �

По завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на ср

Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Сепак традиционални

Scroll