Обновено
Aicosineg ПОМ Пластична Фолија 10мм(2/5) x 3.94 x 3.94 Инженерство Пластична Плоча Лист Polyoxymethylene Пластични Одбор Идеален за Обработка на Автоматско Lathesr Прецизност Делови-Црна

Aicosineg ПОМ Пластична Фолија 10мм(2/5) x 3.94 x 3.94 Инженерство Пластична Плоча Лист Polyoxymethylene Пластични

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 309.36

【Вкупната Големина】- Боја : Црна,Дебелина : 10мм/2/5 Инчи,Ширина : 100mm/3.94 Инчен,Должина : 100mm/3. 【Широко Апликација】- На пом пластична фолија е широко се користат во обработка на автоматски стругови,особено за производство на прецизни делови и тоа исто така Може да го замени повеќето обоени метали,автомобили,алатни машини,инструменти internals,лежишта,сврзувачки елементи,запчаници,извори,цевки,подвижна лента додатоци,пумпа црева,drainers,чешми,итн.Спецификација : Thicknes : 10мм/2/5 Inch Width : 100mm/3.94 Inch Length : 100mm/3. 【Уникатен Дизајн】- Инженеринг пластична плоча на состојба во повисока влажност опсегот,тоа е супериорен отпорност,температура и влажност, имаат малку влијание врз тоа,и тоа се уште има голема ригидност на висока температура на водата,Нејзината затегнувачка цврстина,свиткување сила и замор сила,и отпорност на триење и електрични својства се многу добри,и тоа може да се користи за долго време во рамките на одредена температура опсег.Поради добрите карактеристики на ПОМ,тоа е многу погодна за обработка на автоматски стругови,особено за производство на прецизни делови,како што се Изградба Хардвер,Cogwheels,Пумпа Живеалишта,Навртки,Доработка и Индустриски Делови.Примена : 1.Индустриите кои се користат се сите над областа на електроника,текстил,медицински третман,машини,спортска опрема и така натаму. 【Премиум Материјалот】- ПОМ Пластична Фолија направени од високо echanical сила,висока цврстина и висока цврстина polyoxymethylene,polyoxymethylene има добра сеопфатна својства,и е најтешко меѓу термопластични,Тоа е еден од пластични материјали чија механички својства се најблиску до мета.94 Inch Color : Black Material Тип : POMFeature : 1.Одлична цврстина,добри електрична изолација,добра димензионална стабилност.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ликовна Уметност : Дру на тенки plexiglass одбор со sharpies или paintbrush, и насликани со акрилна боја, тие се испоста

Направена На : Поли / Памук 27" x 39" одговара на Graco.Comfort Soft и удобно, овие листови се вистинско доживување за

Може да се користи за електрична, топлинска и заварување.Име : Бакар Strip Material : T2 Dimensions : 1000mm x 100mm x 0.Апликац

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка кар

Материјал : Висока затегнувачка цврстина,Изработени од карбонски влакна материјал, многу силни и светл�

Алатки : Гравирање машина, двојнобоја одбор.лесно е да се држи и да се наслика, и не е лесно да се скрши.То�

Обичај обработка.Дебелина : 5 Димензија : 200mm x 200mm.Пакет се Вклучени : 1pc x бакар лист.Коефициент на топлинс�

Карбонски Влакна Плоча Лист Големина 4mm x 300мм x 500mm Совршен работ,слободен од burrs.Карбонски Влакна Плоча Л

Материјал : Висока затегнувачка цврстина,Изработени од карбонски влакна материјал, многу силни и светл�

250 1 / 4" Бакар Лист, Плоча C110 7" x 7".Суровини се произведени според висок технолошки стандарди.На алуминиумс

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

C110H02 Бакар Лист.Дебелина : 0.040".Ширина : 12 инчи.Должина : 12 инчи.Крај : Неполиран (Мил).Бакар Лист C110 е многу п

Нејзините безбедно да се каже тие дефинитивно се издвојува од толпата и ќе биде совршен прилог на стил н

Лесни, но тешка категорија перформанси!.Новиот Крстоносец Лесни Летаат Лист е дизајниран за употреба во

OEKOTECH заверена да се осигура дека тоа е безбедно што е можно за вашиот preciбебе.Неверојатни детали 100% паму�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Scroll