Обновено
S'COOL Цртање Хартија | Скица Подлога (А3, 160 g/m2, 10 Листови) | Drawing Pad Бела | Скица Книга за Цртање

S'COOL Цртање Хартија | Скица Подлога (А3, 160 g/m2, 10 Листови) | Drawing Pad Бела | Скица Книга за Цртање

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 343.44

Производителот гаранција може да не се применува.S'COOL Цртање Подлога DIN A3 со 10 Листови.За сликарство и цртеж.Погоден за молив, јаглен, црвена, восок боички и пастели.S'cool има за цел да им понуди на клиентите многу високо-квалитетни производи и да ги задоволи потребите на сите корисници.За да се постигне ова, S'cool ќе поминуваат повеќе време со користење и дизајнирање на производи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Се користи за уметност, деца занает проект ,банери, мурали ,огласни табли , прикажува, табела skirting, партиј

Сива хартиена подлога 50 листови за подлога.Двојна спирала граница подлога 9инченпо9инчен подлога...

На следната страница, одберете постави прашање На опаѓачкото мени, изберете " Производ Прашање'If сте во �

Производителот гаранција може да не се применува 100 g крем хартија, сатен и печатени во браун.Идеален за �

Xuan хартија, листови,Специјално понуди за пракса Кинески calligraphy пишување.Paper size : 21cm x 29 cm / 8.3 во x 11.4 во.Мре�

Направен од висок квалитет на 70 G висока густина на пулпа и хартија со најновите изработка, многу мазна и

КиселинаСлободниот Труд 9 x 12 Инчи 40 листови за многу простор да го скицирам Чиста бела боја обезбедува с

Фина текстура за детални цртежи.Светла бела за жив контраст боја и се лесно erasable.Секоја подлога има 24 ли�

Цртање со молив во боја или пенкало на смалуваат хартија, да се создаде уметност и сето тоа.Отсечени и се

Производителот гаранција може да не се применува.Молив случај каде што сè може да се вклопат со четири о

Обврзувачката согласност е со исклучителна тесна врска;текстуален документ е направен од страна на тра

Силен, издржлив изградба обезбедува спектар на употреба.Компатибилен со маркери, боички, бои, и многу по

Димензии : 24 х 32 см.Дава природна Текстура на платно, Лен.Број на страници : 6 Хартија и impasto Поддржува пове

Секој од деловите е со позитивни и негативни два модели.Тенок и мек материјал за рециклиран употреба, жи

Производителот гаранција може да не се применува.A4 во големина.Направени од 90 g бела цртеж и скица на хар

Силен, издржлив изградба обезбедува различни користи за уметности и занаети, колаж проекти, имајте на у�

Фенси современата уметност?Се постигне единствена разлика и да се направи секоја боја издвоите како ни�

Пакетот вклучува : 6 Компјутери paintable хартија маски вклучуваат 3 еез машки маски и 3 компјутери женски мас

Со природен Крем боја, оваа трајни 90 lb. / 147 GSM цртање хартија е совршен за финалниот предлог.Хартија има к

Исчезнатотпорни, бесплатно хартија за долготрајни прикажува.Одговараат за какви било материјали за сл�

овој објект се продаваат од страна на случаи на : [3] предмети.pacon corporation цртање хартија, стандардтежина, 9"x

Децата графити хартија им овозможува на децата да уживаат.Тие се слатки и слободно да doodling шарени форми,

Она што ќе добиете : ние ќе ви обезбедиме со 32 листови на сонцето печатење на трудови, доволни количини з�

Пакет на лето, боја на жито цртање хартија 25 листови 29, 7x42 cm 160g, браун.Оваа боја на жито цртање хартија сод

Во тешка категорија, францускиизработена хартија.Двострани хартија : парична Казна и Средни текстури.О�

Scroll