Обновено
Brightwell Aquatics Елементарен - Гребен Зграда во Прав Додаток за Coralline Алги и Корали, Школки, и Други Морски Безрбетници

Brightwell Aquatics Елементарен - Гребен Зграда во Прав Додаток за Coralline Алги и Корали, Школки, и Други

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 599.52

Комплетен извор на елементи кои создаваат скелетни материјал во корали, школки и нивните сојузници.Дава калциум, стронциум, магнезиум и калиум.Силен извор на carbonates.Направен во САД.Brightwell Aquatics Елементарен има два пати на калциум во однос на carbonates во споредба со природни aragonite, што го прави многу моќен извор на калциум.Активните компоненти на Елементарен се обезбедени преку комбинација на изворите и содржи природни aragonite, зголемување на solubility на решение и ефективноста на методот.Силикат - и фосфат-слободни.Предност на овој метод на дополнување е дека еден производ може да се користи за да се воспостави и да се одржи на вода параметри придонесуваат за гребен на формирање.Имајте на ум дека целта ion-специфични дополнување може да се повика во некои aquaria, во зависност од порибување густина на гребен-градење организми и услови на животната средина во рамките на системот.Дополнително, хобисти може да изберат да ги користат Елементарен во комбинација со други методи на калциум, стронциум, магнезиум, и карбонат дополнување, како средство за диверзификација на нивните дозирање рутина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

SMART СКЛАДИРАЊЕ : Оваа складирање организатор е големина за да се вклопи во конзервирана храна, пудинг за�

Често се користи во високо корозивни апликации, Одвратна 316 од не ' Рѓосувачки Челик внесува обезбеди ви�

Подемот : Средината.Просечната Должина на Здолниште : 13â€.Inseam : 3â€.Целокупната Одговара : ПолуОпремени.�

Детали за производот : постојат 300 парчиња половина дрвени топчиња во нашиот пакет, вклучувајќи 4 различ�

Минијатурни прекинувач 240volt 50засилувач.Шнајдер Електрични QOB250 VH.Пакет количина : 1 Минијатурни прекинув

Кадифен Празник Дрво ѕид виси; Златна Мики икона topper; Износени база со везени Мики уметност...

Proessional дизајн, лесно да се инсталира и да ги отстраните.Направен од лесен алуминиум материјал, светлина �

Целосно затворени за да се спречи влага од добивање прислушувани во домувањето.Светла светилки и јасна

【Компатибилен Со】 : Дизајн на LG Aristo 4 Плус / Почит Кралската X320 / Избега Плус / Патување LTE L322 DL / K30 2019 /

Топла натопена поцинкуван заостануваат завртки функција Хексадецимален Главата и се дизајнирани да се

Lifelike аквариум растенија трева декорација украс.Реална форма, живописни бои на широк лист, додадете живо

Тие се исто така погодни за нокти салон употреба ❤ Одличен Подарок најдобар подарок за вашите пријател

Покрај тоа, целосно искористување на своето место зрак шема, фрла долго и се фокусираше зрак на светлина

★ Answer : ___________________________ Note : Како секоја земја има различни модели, модели кои ги нудиме се за повикување с

што значи дека тој ќе има иста големина, форма и функција како вашата оригинална огледало!Напомена : ・На

Професионални 440 C висок квалитет, од нерѓосувачки челик фиксна нож + висок јаглероден челик движат нож, �

◆【USB полнење】Cordless и батерија, LED светло на шминка огледало да има долг живот, ниска потрошувачка до 70% п�

Decal 1 / 72 за Иранската F14 Tomcat.Печати Скала 72211 Производителот : Print Скала Decals (Украина).Скала : 1 / 72...

Заштитете го вашиот PS4 конзола совршено од нула и прашина Кожа за Playstation 4 Тенок и двајца контролори.Упот

Scroll