Обновено
QIANSDZSW диоди 1pcs KBPC5010 50A 1000V Диоди Мост Rectifier kbpc5010

QIANSDZSW диоди 1pcs KBPC5010 50A 1000V Диоди Мост Rectifier kbpc5010

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1140.00

Висок светлост, ниска електрична потрошувачка на енергија,животна средина пријателски, без олово или жива.Здрав извор на светлина, без трепка, твоите очи, не ќе се чувствувате уморни, под светлината.Не се безопасни за кожата и очите.главно донесен и квалитетни алуминиумски легури база, тоа е исток за да прахосвам топлина, безбедно и издржливи.Сите различни видови на супер светло диоди се одделени во уредни комплет кутија и јасно означени.Може да се користи како светло украси, факели, играчки, подароци, автомобил декорација, светлина кутија рекламирање, сигналот индикатор, боја прикажува, дијагностички или за аналитичка опрема и др.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【Информации】 VF : 1 V; АКО : 1 A; VRRM : 400 V; Материјал : Schottky 【Функција】 Rectifier диоди обезбедува ниска напред пад

【Функција】 мостот rectifier користи еднонасочно спроводливост на диоди да конвертирате наизменични струј

Дел Број : 1 N5408 / Напред Тековната : 3 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 1000 V LeadFree / Ro HS Согласност Ел�

Мал Преглед Диоди.Диоди Zener Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во E

Average Output CurrentMax : 30 A Rep Pk Reverse VoltageMax : 100 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 200 A Forward Voltage : 0.7 V Reverse Current Max : 0.5 мр.ЛИНИЈА Серија (2x)

Име на производ : Schottky Диоди;Модел : IN5817 Струја : 1А;Обратна Напон : 20 V.Доведе Големина(Секоја Страна) : 0.7 x 2,

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 40 V 40 A Површината Планината ДА2633, D 2 Pak (2 Води + Tab), ДА263 ABProduct Специф

Висок квалитет на мост rectifiers се користи за претворање на наизменични тековната текст во директна теков�

Дел Број : 1 N5402 / Напред Тековната : 3 / Maxixum Повторувачки Врв Обратна Напон : 200 V LeadFree / Ro HS Согласност Еле

Име на производ : Rectifier Диоди ;Модел : SR360 АКО : 3А;VRRM : 60 V.Доведе Димензија : 1.2 mm / 0.05";Тело Димензија : 9 x 5mm / 0.35

Име на производ : Rectifier Диоди; Модел : 1n5408 Актуелни : 3А; Max Врв Обратна Напон : 1000 V.Доведе Дијаметар : 0 8mm / 0 03

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 15 A Преку Дупка за ДА2203 Product Спецификација : Категорија : Дискретн

Ro HS Статус : ROHS3 Согласност.Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничено).ДОСТИГНЕ Статус : се ПОСТИГНЕ

Ro HS Статус : ROHS3 Согласност.Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничено).ДОСТИГНЕ Статус : се ПОСТИГНЕ

Диоди Преглед 204 AL (1 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD безбедно пакување.�

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 70 V 70m A (DC) Површина Планината ДА2363, SC59, SOT233 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moistu

Име на производ : брзо обновување диоди; модел : FR607 Макс повторувачки врв обратна Напон : 1000 V; просечната

Ro HS Статус : ROHS3 Согласност.Влага Чувствителност Ниво (MSL) : 1 (Неограничено).ДОСТИГНЕ Статус : се ПОСТИГНЕ

Мост Rectifier Една Фаза Стандард 400 V Површината Планината MBSProduct Спецификација : Категорија : Дискретни пол�

Набавувач : NTE Електроника Дел No : NTE6090 Ro HS : Да HTS : 85411000800 COO : НИ ECCN : EAR99 : 1 Конфигурација : Dual Заеднички Катод

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Schottky 60 V 30 A Преку Дупка за ДА2203 Product Спецификација : Категорија : Дискр�

Издржливи и практични.Пренослив,многу лесен за инсталација и поправка.Заварување структура,одлична мо�

Мост Rectifier Една Фаза Стандард 400 V Преку Дупка KBPMProduct Спецификација : Категорија : Дискретни Полупроводни

Average Output CurrentMax : 15 мр.Rep Pk Reverse VoltageMax : 40 V Неrep Pk Forward CurrentMax : 2 A Forward Voltage : 0.39 V Reverse Current Max : 200 n APower Dissipation LimitMax : 40

Scroll