Обновено
POCO DIVO Гест Операција Играчка НЛО X26 Инфраред Пречка Избегнување Деца Безбедност Летало РК Топката Quadcopter со Светлина

POCO DIVO Гест Операција Играчка НЛО X26 Инфраред Пречка Избегнување Деца Безбедност Летало РК Топката Quadcopter

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 887.52

Заштитна обвивка околу летало и пропелери гарантира безбедноста за двете деца и домашни миленици. - 6-Оската жиро : Лесна контрола и стабилна летање - Контролор на Владата : во Режим 2 (лева рака гас) - Далечински далечина : За 30m (100 метри) - време на Полнење : Околу 90 минути - Летање време : Околу 5 минути Летало батерија : 3.Пречка Избегнување : Гест Операција преку летало е инфрацрвени сензори на 4 страни.Оваа функција actives под slow speed mode.7 V 380m A Li Po батеријата во летало Летало димензија во инчи : 5.Функции : Пречка Избегнување, надморска Височина чекање, Брзина на владата, без глава режим, едно-копче за 360 степени Флип, Авто лансирање/слетување, Трепкачки светла, 4 CH насочен лет. - Кул LED светла : Идентификување на насоката во текот на ноќта, зголемување на повеќе забава.Брзина на режимот на прекинувач : ниско брзина е добро за обука и смирувачки, висока брзина е возбудлива за експерти.8"H - Летало димензии во мм : 131mm L x 131mm W x 44. - Авто полетување/слетување : ја прави работата брз и лесен, одлично за почетници да уживаат во нивниот прв лет - Едно-копче превртам : неверојатни вашите пријатели со акробации лет - Ниско-батеријата Заштита : индикаторот светла ќе флеш во низок статус на батеријата.Школка исто така ги штити пропелери да бидат оштетени за време на летот, судири, или слетувања.Авто полетување/слетување : ја прави работата брз и лесен, одлично за почетници да уживаат во својот прв лет.Школка исто така ги штити пропелери да бидат оштетени за време на летот, судири, или слетувања.Гест Операција Играчка НЛО X26 Инфраред Пречка Избегнување Деца Безбедност Летало РК Топката Quadcopter со Светло - Пречка Избегнување, надморска Височина чекање, Брзина на владата, без глава режим, едно-копче за 360 степени Флип, Авто лансирање/слетување, Трепкачки светла, 4 CH насочен лет - Заштитна обвивка околу летало и пропелери гарантира безбедноста за двете деца и домашни миленици.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【1080 P слики и Видеа и FPV Функција】Надградба двојно камера, се префрлат на Аголот на гледање произволно.в

Опремени со полнење заштита и краток спој заштита.Користење на одлични материјали, потрошувачката на е�

(Летање време : 8 до 10 минути).【Како да се Игра Fly Orb】 вклучување и исклучување на прекинувачот прво, "До" л

ЕЛЕГАНТНИ, КОМПАКТЕН, НЕРАСКИНЛИВО : Оваа Мини Џеб Големина QuadРоторот Дизајн Летало карактеристики имп�

Таблета Продолжен Заградата Планината Носителот Совршен за DJI Mavic 3 / Ер 2 S / Mavic Воздух 2 / Mavic Мини 2 Далечи

【Обезбеди сите круг заштита за мини 2 летало】 : Опремен со 360степен пропелер shield за Mavic Мини, кој може цел

【FPV Камера Летало】 Реално време, пренесува ставови во воздухот, правење фотографии / видео записи, па д

100% сосема нов и висок квалитет.Направен од висок квалитет на метал.Големина(L x Д) : Прибл 1.5 x 0.6 cm / 0.59 x 0.23 и

Алуминиум легура палецот стапови за DJI Mavic Воздух 2 далечински управувач телескопски рокер замена.Ергон�

Големина : 65*10*4mm / 50*10*4mm / 43*10*4mm.Одговараат за 5inch quad летало мотори жица.Назад лепило ,тоа може да се држиме

Лесен за инсталација и лесен за употреба.Тоа може да им помогне на вашиот quadcopter лета многу повисоко и по�

Smart Control & Лесно Ракување : Со АвтоВрати и слаба Батерија Аларм, откако надвор од опсег или слаба батерија

Благодарение на својата надморска височина се одржи на чекање) функцијата, ова WIFI HD РК Quadcopter има лет ста�

Материјал : Прецизно сечење, точно pasting, не се намали, без работ искриват.Предност : Прозрачна налепници з

Предмет : APM PX4 4 оска / копче за трансфер плоча (Енергија Дистрибуција Одбор) Тприклучок Главата Функциј�

Нови Foxeer Антена Lollipop4 5.8 G 2.6 d Bi RHCP FPV Антена.Exquisive изработка, произведени и тестирани за да ги највисоките �

Опис : Точка Бр£º F11 4 K Про Боја £ºSilvery Сива Фреквенција £º 2.7 V 300m Ah Предавателот Време на Полнење : Околу 25

Стабилен квалитет на звукот, долги засилување, анти squealing дизајн, нема магнетни се грижите...

100% сосема нов и висок квалитет.Високо квалитетни и издржливи во употреба.Производ големина:110x15x7mm Проп�

Погоден Модел : Погоден за FIMI X8SE 2020 година Може да го зголеми својот лет време.(Зголемено траење се утврд�

Летало quadcopter поддршка на надморска височина се одржи на чекање) функцијата, која обезбедува стабилни ле

5cm Middle големината на рамката : за 18x12.5cm Fitment : за DJI Mavic Mini Package се Вклучени : 1pc x поправка part Note : 1.Горниот гол�

5*21cm Charging време : 24 hours Flight време 1618 minutes Remote контрола на далечина : за 500m Wi Fi слика пренос на далечина : за 200m

GPS ПОЗИЦИОНИРАЊЕ да се ВРАТАТ ДОМА : GPS серија UAVs имаат повеќе се врати дома функции, автоматски рекорд по

QUADCOPTER ЛЕТАЛО БЕЗБЕДНОСНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Никогаш не го изгуби летало повторно!Овој quad copter летало карак

0 x 1, MAVIC ВОЗДУХ USB Адаптер x 1, MAVIC ВОЗДУХ AC Кабел x 1, MAVIC ВОЗДУХ РК Кабел Молња Приклучок x 1, MAVIC ВОЗДУХ РК Кабе

Scroll