Обновено
TEKTON Двојно-Соочуваат Мека Mallet | 30812

TEKTON Двојно-Соочуваат Мека Mallet | 30812

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 239.28

Меки се соочува дава солидна штрајк без оштетување на работа површина.Лесни тубуларна челик се справи со смени на губење на рамнотежа кон главата за екстра моќ во секој удар.Екстра мек, не се лизга гумени се справи со притисокот за врвен комфор и контрола.Хром позлатен заврши отпорен на корозија и лесно се брише чисти.Дизајниран за безбедно инсталирање на мали делови, монтажа на мебел и работа со деликатни материјали и чувствителни завршува, TEKTON Двојно-Соочуваат Мека Mallet (35 мм) е господар на пријателски убедување.Dual мека соочува ја испорача совршен штрајк, додека за заштита делови и површини од оштетување.На лесни, шуплива цевка челик се справи со смени на губење на рамнотежа кон главата, зголемување на сила на секој удар, особено во ограничени работа простори.Изработен од мека гума, на cushioned се справи со притисокот нуди врвна не се лизга удобност и контрола.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Направен од висок квалитет на метални материјали, тешки, цврсти и со поголема сила, отпорни на абење и из

Премиум Вградени Процес на Технологија : Донесува премиум вградени процес на технологија за да се поврз

Намален трошок поради разноврсна користат како инженер и recoilless чекан.Универзална употреба за сервис и �

Тивко уште пренесува максимална удар.Произведено во САД.Од Производителот Ова Дрво Е Добро 18Унца Mallet за

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ МАТЕРИЈАЛ ОСИГУРУВА ПОДОЛГО УПОТРЕБА100% сосема нов и висок квалитет.Мала ТЕЖИНА ЗА УДО

Широко се Користи : Мултиголемина mallets ќе ги задоволат сите ваши потреби за основните дома одржување, из�

Материјали : Глава : A3 челик, Црвена и Црна глава : ПВЦ, Метална рачка : Челични цевки, Црна рачка : TPR.Едно п�

Вклучува мека, средни, тешко пластични глави.Пластични глави нема да означите или искра, спречување на п

Магнетни затворање.Изградена на високи квалитет, синтетички кожа и мека руно обвивка.Извезена со две ти

676 грам гума mallet за широк спектар на употреба.Издржливи гума mallet чекан главата за мека удар со штрајк кој

Ергономски Дизајнирана Рачка : дршката форма и текстура површината обезбедува исклучителна удобност и

Scroll