Обновено
ПЕДЕРОТ 51206 Линискиот Трка Удар Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Контакт Агол, Челичен Кафез, Метрички, 30мм ID, 52mm OD, 16mm Ширина, 4800rpm Максимална Ротациона Брзина, 10600lbf Статиче

ПЕДЕРОТ 51206 Линискиот Трка Удар Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Контакт Агол, Челичен Кафез, Метрички, 30мм ID,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1049.04

Ова лого е separable па тоа месеци полесно отколку nonseparable лежишта, бидејќи нејзините компоненти може да се инсталира самостојно.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Specifications Main имајќи dimensions DIN 711/ISO 104 Basic динамичко оптоварување ratings DIN ISO 281 Dimensional и геометриски tolerances DIN 620-3 (ISO 199), толеранција класа PNThrough-стврднување челик за внатрешниот и надворешниот прстени и rollers ISO 683-17 Steel лента за cage EN 10139, SAE J403 Load капацитет на носивост и life DIN ISO 281 Прилог 1 System за создавање дел броеви за возен bearings DIN 623-1 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Ова длабоко-мило удар топката имајќи состои од станбен лоцирање за миење (прстен), на окно лоцирање за миење, и топката и кафез собранието.Лист челик retainer рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Една насока, длабоко-мило удар топката имајќи за апликации кои поддржуваат тешки axial товари во една насока.Со еден ред дизајн поддржува удар товари во една насока и tolerates axial девијации, и отворете изградба овозможува имајќи да бидат подмачкани во место.На подлошки има жлеб raceways кои се во согласност со топки ротирачки меѓу нив, дозволувајќи им на повисоки брзини и удар носивоста од лежишта со рамен raceways.Отворете имајќи за подмачкување кои се применуваат во место.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Комплетен извор на елементи кои создаваат скелетни материјал во корали, школки и нивните сојузници.Дав�

Па се игри — ќе бидете подготвени за она што доаѓа на вашиот пат.За origional 3 DS / 3 DS XL НЕ за "Нова 3 DS" модел.Ва

Детали за производот : постојат 300 парчиња половина дрвени топчиња во нашиот пакет, вклучувајќи 4 различ�

Сокрива сврзувачки елементи за целиот дек, вклучувајќи прв и последен одбори, периметар и скалите.Секој

ЗАВРШИ ДОМА ЧЕШЛАЊЕ КОСА КОМПЛЕТ Лична нега на косата тример со четири прилог клипинг чешел,чистење со

Целосно затворени за да се спречи влага од добивање прислушувани во домувањето.Светла светилки и јасна

Заштитете го вашиот PS4 конзола совршено од нула и прашина Кожа за Playstation 4 Тенок и двајца контролори.Упот

Кадифен Празник Дрво ѕид виси; Златна Мики икона topper; Износени база со везени Мики уметност...

Професионални 440 C висок квалитет, од нерѓосувачки челик фиксна нож + висок јаглероден челик движат нож, �

ЈАСНО ПОЛИ КЕСИ СО ЗАДУШУВАЊЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Изберете од нашите голем опсег на големина на опции и ком

50" Paracord камера & додаток на рака.Дизајниран да биде околу вратот или крст на градите.Должина може да биде

Голема големина и одличната форма на тетоважата клип кабелот ракави и тетоважа машина кеси се направи �

Памук.Увезени.СИТЕ НАМЕНА Одлично за двете чистење и сушење.Лесно да се чисти и произведени за да се изб

Често се користи во високо корозивни апликации, Одвратна 316 од не ' Рѓосувачки Челик внесува обезбеди ви�

Тогаш ние сме ги донесе назад и се користи заштитен процеси за да го добиете максимумот од секоја капка.�

Боја : Црвена,Жолта,Сина,Патка,Daisy,Лист,Птица,шума 84 Слики може да бидат зачувани.Polaroid камера 300 филм,.Fuji fil

Lifelike аквариум растенија трева декорација украс.Реална форма, живописни бои на широк лист, додадете живо

Лесензачитање на големината на ознаки се направи идентификација едноставна.Виткање Хексадецимален Ко�

Покрај тоа, целосно искористување на своето место зрак шема, фрла долго и се фокусираше зрак на светлина

Тие се исто така погодни за нокти салон употреба ❤ Одличен Подарок најдобар подарок за вашите пријател

【Компатибилен Со】 : Дизајн на LG Aristo 4 Плус / Почит Кралската X320 / Избега Плус / Патување LTE L322 DL / K30 2019 /

Scroll