Обновено
CTB за Еднократна употреба Нитрилна Ракавици, Големина Медиум - Кутија од 100 Ракавици Латекс Слободни, Прав-Бесплатно, Мулти Цел, Фармацевт Кутија, CTBNMNGMDBX

CTB за Еднократна употреба Нитрилна Ракавици, Големина Медиум - Кутија од 100 Ракавици Латекс Слободни, Прав-Бесплатно,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 692.40

Мулти-цел.Прав-free/ Латекс Слободни.Не-стерилни.Нитрилна Синтетички Мешавина. 100 Ракавици/Кутија.CTB за Еднократна употреба Нитрилна Ракавици -Овие се мулти-цел ракавици кои може да се користи за многу различни поставувања.Тие се Латекс и во Прав за слободни и составен од Нитрилна синтетички мешавина.Тие се за еднократна употреба, едно време користете ракавици.Ракавици доаѓаат во диспензерот кутија за лесна пристапност.Ова е не-медицинското помагало и тоа не е стерилен.Ракавици се светло во сина боја.Beaded манжетната за дополнителна сила и удобност.Ракавици може да се користи за градинарство, основни лабораториски работа, подготовка на храна, во гаража, додека за чистење на куќата, или за основна заштита.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

велосипедизам ракавици.Допрете го екранот со два прста, додадете сомот да се задржи топло.На прсти на па

Се повлече На затворање.ВИСОК КВАЛИТЕТ на РАКАВИЦИ не медицинско одделение, неЛатекс стерилна и во пра�

Направени од Напредна Технологија го прави Амара Кожа.Велкро прицврстување систем.Се водат 4начин Spandex �

KUFA Спортски Кула стил нерѓосувачки челик Едра Стапица CT76 Стапица Големина : Ø30"xØ20"x12"; Мрежа големина : 11 /

ВРВЕН КВАЛИТЕТ на РАКАВИЦИ Професионално направен со највисок квалитет на материјали одлична за медиц

Ние сме повеќе од среќни да ви помогнат со какви било прашања.Копче затворање.Ве молиме мерка вашиот handsi

AMBIDEXTRO& СУПЕР УДОБНО : Совршен за секој да го користи, секој ракавица одговара на двете десната или левата

ВИСОК КВАЛИТЕТ на РАКАВИЦИ неЛатекс стерилна и во прав за слободни чувствителни на рацете или храна, ра

ПОСЕБНИ ХИБРИД СОЕДИНЕНИЕ : совршена комбинација на материјали од Нитрилна и Винил создава ниска modulфор

Направени од Вистинска Кожа 12" Долга рака за тешки дигање.Совршен за Дигање, Обука, Салата, Powerlifting и Друг�

Нема потреба да ги тргнеме зима допир ракавици кога го користите паметен телефон во ладна, чувајте ги ра

Супериорен хибриден материјал : Направен од ЈП, тие се тенки доволно за да се осигурате дека имате умешн�

Вклучува 4 пакети на 100(50 двојки) за Еднократна употреба Јасно Ракавици секој.Лесно да се стави на & полет�

Answer : ___________________________ NOTE : .На fingertip високо чувствителни проводници силиконски материјал е погодна за секо

Синтетички polyisoprene (ПИ) не се направени од природна гума латекс.Дизајниран за да биде удобно и сигурен за

Квалитет на Материјалот : Нашите Премија за Нега на Компресија Ракавици се изработени од 85% бакар најлон

Scroll