Обновено
GiGi Сите Намена Honee - Микробранова Коса Отстранување Восок, 8 Унци

GiGi Сите Намена Honee - Микробранова Коса Отстранување Восок, 8 Унци

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 191.52

Безболно со Полно Тело, Восок : Квалитет на отстранување на влакна тврд восок формулиран за да поефикасно да ги отстранат несаканите влакната на сите делови на лицето и телото; работи одлично на деликатна и лесно да се иритирате области; најдобри на лице, пазуви, и нозе; обезбедува лесна ексфолиране.Мед-Исполнет Третман : Преполна со навлажнувачки придобивките од Мед; омекнува кожата оставајќи повеќе еластична и нежна; содржи благи прочистувачките својства за unclogging мртвите клетки од кожата; помага исчезнат темни дамки и pimple знаци; brightens и се осветлува кожата.Брз и Лесен за Употреба : Доаѓа во 8-унца microwavable сад со држачот за брзо греење; се избегнува горење вашите раце и запечатени со пластичен капак за брзо складирање; одлични за at-home waxers кои имаат ограничен простор и да се одлучат за помалку шанса производи.Заштедува Време и Пари : Идеален за waxers кои не сакаат да потрошат многу време и пари со салон за убавина посети; наменета за повеќе од еден-за време на употреба; - нема потреба за epilating ленти или одделни потоплите; грижа за себе со про-резултати, кои можете да ги имате во секое време од денот.Про-Одобрени, Доверлив Бренд : Производител на салон за убавина-одделение и лесен-за-следење инструкции шанса производи се идеални за почетници и во домашни третмани; Gi Gi е лидер во отстранување на влакна индустрија за над 40 години; 100% суровост-слободни и никогаш не се тестираат врз животни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Висок Квалитет на Парафински Восок за Свеќа Одлуки.Гел Свеќи може да бидат направени многу убаво со дод�

Восок Бела Pastilles 2 Lb.Премиум Квалитет, Козметички Одделение, Тројно Филтрира 100% Природен Восок.Одлично з�

Повеќе Применливи Делови : Погоден за отстранување на големи области на косата, погоден за нозете, гради

Citronella Масловосок се топи исполнет со масло на citronella , ова восок се топи отворено се создаде ред мирис Мир

Лажица капацитет : 1,5 ml.Материјал : бакар, дрво се справи.Со лажица да се стопи восокот кога се загрева ќе �

Отстрани од топлина и додадете десет капки етерично масло.Користете го ова восок во креми & лосиони за е�

Нашиот најголем еластична Сина Филм восок, но не!Брзо ладење за брзина шанса на големи површини, како шт�

100% чист, префинет, и природно избелени восок гранули од Зелена Здравје!.Природно отстранети боја, и прир�

Од восок свеќи се безбедни и без чад, нашите свеќа восок е одлична за правење на свеќи на сите облици и го

Го НЕГУВААТ И СМИРУВААТ ВАШАТА КОЖА на ЛИЦЕТО : Ова depilatory тврд восок од Surgi ќе намалување на несаканите р�

Нашата компанија е основана во 1976 година од страна на Џон и Gayle Среќа и нивниот син Trey.Првично, компанија�

Содржи навлажнувачки состојки и е многу ефикасен за сува кожа Специјално направен според човечка коса �

Миризливи восок.Восок ќе се растопат кога се загреани.Изданија на смирување, прекрасен мирис во воздухо

Нема потреба да се оди на убавината parlour за шанса, губење на време и пари.Шанса за да може да биде болно ко

Содржи навлажнувачки какао путер, особено погоден за сува кожа.Природни растителни состојки, безбедни �

Tachibelle Liposoluble Depilatory Восок беше формулиран со најдобри состојки за да им помогне да ги отстраните несакан�

Засилен челик резервоарот.Преголеми бања за целосна глуждот и зглобовите покриеност.Види преку заклуч�

Располага кертриџ кога се празни, не рефил оваа кертриџ.Без напуштање на удобноста на вашиот дом, вашата

Лансиран од страна на дизајн на куќа на Пери Елис во 1995 година Оваа ароматични мирис има мешавина од смр�

На pail ќе го задржи вашето восок безбедно да се чуваат со години, и е совршен сад за scooping точни количини на

100% чист, префинет, и природно восок granulesatural жолта боја и мирис без адитиви.DIY : Совршен за DIY Проекти како �

Scroll