Обновено
Лист Gelatine Листови - Бронза - 2.2 lb кутија Gelita

Лист Gelatine Листови - Бронза - 2.2 lb кутија Gelita

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1139.76

Avg. 350-400 Листови за кутија.БРОНЗА Желатин Листови. 2.2 кг/1kg.Бронза & Сребрена Желатин Листови станаа стандард повеќето широко се користи во печење и кондиторски индустрија.Желатин Листови може да се користи за многу цели како што се jelling моделирани десерти и салати, задебелување на ладно супи и застаклување препарати.Овие плочи се без мирис, невкусна и безбоен.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ПАКЕТ СОДРЖИНА : 3 Вкусови на Кралската желатин микс : Јагода, Малина и Blackberry (4 кутии секој) + 1 Ballard Jello Сним

ПАКЕТ СОДРЖИНА : Шест кутии (1.14 мл) на Кралската Желатин Вар (содржи шеќер) и 1 Ballard jello шут рецепт картичка.

JellО Орео Не Се Пече Десерт Микс 2 Кутии.Тоа е лесно да се направи и тоа е вкусна!.Jello е направен од страна н�

Scroll