Обновено
ПЕДЕРОТ 51306 Линискиот Трка Удар Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Контакт Агол, Челичен Кафез, Метрички, 30мм ID, 60mm OD, 21mm Ширина, 4000rpm Максимална Ротациона Брзина, 14600lbf Статиче

ПЕДЕРОТ 51306 Линискиот Трка Удар Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Контакт Агол, Челичен Кафез, Метрички, 30мм ID,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1194.72

Тоа може да се користи на оперативниот температури од -30 степени C до 150 C (-22 степени F до 302 F).ПЕДЕРОТ произведува голем број на лежишта кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.Оваа ПЕДЕР еден ред удар топката имајќи има жлеб raceways, 90-степен контакт агол, челик кафез, и отворен изградба.На топки и подлошки се направени од ниска-легура, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и лист челик кафез спречува топки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Една насока, длабоко-мило удар топката имајќи за апликации кои поддржуваат тешки axial товари во една насока.Отворете имајќи за подмачкување кои се применуваат во место.Ова лого е separable па тоа месеци полесно отколку nonseparable лежишта, бидејќи нејзините компоненти може да се инсталира самостојно.Тоа е погоден за умерена брзина апликации кои поддржуваат тешки axial товари во една насока и не радијална товари.Ова лого е 90-степен контакт агол во кој топката и внатрешниот и надворешниот raceway контакт точки се на авионот, паралелно со axial оптоварување, со што се овозможува имајќи да добијат високи axial сила.Преку прекалени хром челик за трајност и отпорност на деформитет под тешките бремиња.На подлошки има жлеб raceways кои се во согласност со топки ротирачки меѓу нив, дозволувајќи им на повисоки брзини и удар носивоста од лежишта со рамен raceways.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Оваа власт трансформатор е Застрахователи Лаборатории (UL) се наведени и АДС Меѓународно сертифициран, и

【КОМПАТИБИЛНОСТ】Компатибилен со LG K92 5 G (LMK920).Ни email првата ако има било какви проблеми...

Голема големина и одличната форма на тетоважата клип кабелот ракави и тетоважа машина кеси се направи �

Комплетен извор на елементи кои создаваат скелетни материјал во корали, школки и нивните сојузници.Дав�

Заштитете го вашиот PS4 конзола совршено од нула и прашина Кожа за Playstation 4 Тенок и двајца контролори.Упот

Добар избор за подароци за семејството и пријателите.Тие, исто така може да се користи за да се величаат

(Сет од 2) LED чип тип : Секоја сијалица вклучува 54 парчиња 4014 најновите чипови со високи перформанси 360 сте�

Детали за производот : постојат 300 парчиња половина дрвени топчиња во нашиот пакет, вклучувајќи 4 различ�

Визија заштита технологија.Многу лесен за употреба.Усвојување на компактен и елегантен дизајн,висока е

Па се игри — ќе бидете подготвени за она што доаѓа на вашиот пат.За origional 3 DS / 3 DS XL НЕ за "Нова 3 DS" модел.Ва

Lifelike аквариум растенија трева декорација украс.Реална форма, живописни бои на широк лист, додадете живо

ЈАСНО ПОЛИ КЕСИ СО ЗАДУШУВАЊЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Изберете од нашите голем опсег на големина на опции и ком

50mm Говорник, номинална моќност е 3 W, отпорност е 4 Ohm.Висока чувствителност, гласно, добра и јасен квалите�

50Count Коктел пијалаци, мезе или десерт големина салфетки, 3Ply, ГОЛЕМИНА : 4.9инчен кога укината.Вистинска ро�

Лесно да се справи и да работат, го користите за сликарство, резба, се формира, глинени скулптури, модели�

Еден пар (сет од 2) Чекор Светлина T5 ЛЕР Светилки ; Боја : Жолта 100% сосема нов долготрајни LED; За DC 12 volts само.

Покрај тоа, целосно искористување на своето место зрак шема, фрла долго и се фокусираше зрак на светлина

Scroll