Обновено
Проф. д-р Тренер Б1/B1pro Кучињата Лаат Јака Персонализација Поставување од страна на СТАН, Кората Јака со Прилагодлива Чувствителност (Без Шок), Прогресивна Режим, Одг

Проф. д-р Тренер Б1/B1pro Кучињата Лаат Јака Персонализација Поставување од страна на СТАН, Кората Јака со Прилагодлива

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 863.76

【За Над 6lbs Кучиња и БЕЗ Шок Без Prong】Прилагодливи јака, погоден за сите раси кучиња од 8 до 130 фунти (Вратот Големина 7-22inch). Со строги висока јачина водоотпорен тестови за да се обезбеди негова усогласеност со IPX7 стандарди.Кога времето нагоре, јака автоматски ќе се рестартира.Во споредба со здодевни сигнализација, сослушување на магистерски глас ќе направи обука повеќе ефикасни.Комбинацијата и интензитетот на секоја кора може да биде слободен се постави во СТАН, ќе ви овозможи да се прилагодите на научни и ефективна корекција план за вашето куче.Па ќе треба анти-кората јака и го користат за да се обучуваат вашето куче да престане да лае.Тоа беше поставена по СТАН, различни корекција на планови кои може да се прилагоди според раса и големината на куче.Кога на кучето кората достигне чувствителност ќе се постави, јака автоматски ќе предизвика корекција.Пребарување д-Р ТРЕНЕР на Apple Store & Google и инсталирај го на вашиот Телефон или да ја Види. Кога кората ќе го достигне нивото на чувствителност ќе се постави, јака автоматски ќе се активира за да ве потсети на куче куче престана да лае.Ако било какви прашања, можете да нè контактирате за враќање на парите или замена низ цел број. Вграден USB полнење на батеријата, целосно наполнетата во 40 минути може да се работи за 14 дена.Во овој случај, ќе треба за да се поврзете на СТАН да го користите и да се осигури дека таа е во опсег од 10 метри за да се спречи Bluetooth исклучувањето.Хуманизирано не шок и не prong дизајн, особено пријателски за мали кучиња, вие нема да загрижени во врска со темата на вашето куче да шокови и бидете сигурни дека безбедно за вашите кучиња. 【Обичај Звук & Контролирани од страна на Телефони & Часовници】Ако не ви се допаѓа 8 систем за предупредување звуците кои доаѓаат со системот.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

И како овој уред е без шок и дизајниран за удобност одговара, тоа е погоден за продолжена употреба.Батер�

Помага да се спречи несаканите лае дома и на пат.Користи безбедна ултразвучно звучни бранови дека само �

Јака е големина чи некој се прилагоди од помеѓу 5 инчи до 19 инчи во должина.Ова е добра алатка за да се обу

Водоотпорен јака IP65 водоотпорен, не треба да се грижите за преземање на овој уред исклучување дури и ва�

НЕМА ШОК КОРАТА ЈАКА Овој производ ви овозможува да го контролирате вашето домашно милениче кучиња' неп

Кората Јака за Мали и Средни Кучиња 535lbs, оваа кора е јака, помали и полесни од другите одговара на кучиња

Водоотпорен јака IP67 водоотпорен, не треба да се грижите за преземање на овој уред исклучување дури и ваш

Ова не кората јака секогаш дава на вашето куче на вибрации предупредување пред било електрична стимула�

Изработен од пластика и најлон материјали, безбедно и не‑токсични, трајни, не штети да се пет здрави.Нис

Ефективен Дизајн Каде кучето е кората јака, едноставно ќе биде звучен сигнал, после антикората јака виб

【Петбрзина на вредноста】 : за Разлика од повеќето куче обука јаки кои ги користат само една програма на

Сега ние порака на оваа најнова надградена верзија кората јака Q9, со користење на најнова чипови и најн�

Scroll