Обновено
TOYMIS 10 Парчиња Јасно Пластика Владетел 6 Инчен & 12 Инчен Директно Владетел Транспарентна Пластика Владетел Комплет за Мерење Алатка за на Училиште, Канцеларија за Ст

TOYMIS 10 Парчиња Јасно Пластика Владетел 6 Инчен & 12 Инчен Директно Владетел Транспарентна Пластика Владетел

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 715.20

【Пакетот вклучува】 10 транспарентен владетели, еден пакет, пакет 5 12 инчен владетели, големината е 12 x 1.15 инчи, големина опсег е 12 инчи. 5 pack 6 инчен владетели, големината е 6.2 x 1.15 Инчи, големина опсег е 6 инчи, што е доволно количество за да ги задоволат вашите потреби. 【Премиум Материјалот】Направени од високо-квалитетни пластични, цврсти и издржливи со јасни дизајн; добар мерење алатка, лесна за употреба и да се избегне прекумерен притисок.Може да се користи за долго време. 【Мерен опсег】12-инчен владетел може лесно да се измери објекти до 12 инчи или 30cm, 6-инчен владетел може лесно да се измери објекти до 5 инчи или 15см, и тоа лесно може да нацрта права линија на прецизна должина. 【Двострано скала】двострано мерење владетел, на сантиметар скала е на едната страна на владетелот, а инчен скала е на другата страна.Те спаси проблеми на испраќање единици. 【Широка примена】Широка примена : корисни мерење алатки за уметници, дизајнери, архитекти, инженери, студенти, итн.; Погоден за училници, училишта, канцеларии, домови и сл.Спецификација : Материјал : Пластични Тежина : 100g Количина : 10pcs Боја : Транспарентна Пакет Големина : 12.6 x 3.94 x 0.31 инчи Пакет детали : 5 x Пластични Владетел 6-инчен 5 x Пластични Владетел 12-инчен Забелешка : Поради прирачник за мерење, големина и тежина, може да имаат одредена грешка.Поради разликата помеѓу различни монитори, не може да биде мало боја разлика постои.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Уживајте во вашиот DIY патување! ????【Специјални Подароци】Тмаица владетел на винил усогласување е практ

Прецизност правило со инчен graduations за мерење во дрво, столарија, и обработка на апликации.Graduations варира в

Машини за владетел има широк спектар на значења, погоден за плоштадот : шупливи / цврсти материјали за д�

За Нередовно предмети : Мерач може да се користи за да се измери облик на неправилен објекти.Спецификац�

☆Скалата е јасно, издржливи, висока точност, добра флексибилност ☆Линија детално и јасно, висока точно�

【Тмаица Владетел Водич Материјал】 : Тмаица усогласување владетел е Направен од ПВЦ.Тмаица владетел уп�

ЛИЗГАЧКИ МЕРАЧ МЕРЕЊЕ SEING АЛАТКА : 8 во 1 : ① ТОблик Мерач за Шиење Мерење ② 8 парчиња Шиење Clips③Measuring Лента

Функција : Мерка повеќе еднаквоста растојанија, која може да се користи за брзо и прецизно место копчиња

Quilting шаблони за машина за quilting лесен за употреба и ви помага да се создаде слободен за движење јоргани ќ�

СОВРШЕН ПОДАРОК Подарок оваа нерѓосувачки челик метал владетел на вашиот омилен инженер.Никогаш не се

54 инчен, 24 см / 9.72 инчен, 44cm / 17.Мултицел крива владетел 56cm / 22.Квалитетот материјал : шиење владетел собата

Име На Производ : Мека Лента Мерка;Материјал : Стаклени Влакна, Метал.Главната Боја : Зелена, Бела, Жолта, �

Материјал : Акрилик панел.Водоотпорен : дневна водоотпорен.Цел : точка за навигација.Спортот на отворено

Направени од високо квалитетни пластични материјал, издржлив и практични, висока точност, добра флекси�

172 KGProduct бруто тежина : едно парче : 0.Поради прирачник за мерење и различни мерни методи,ве молиме овозмож

Цена за Пакет од 5 компјутери.Правилата се придржуваат до било која површина за удобен, ниска профил мер�

Тоа обезбедува корисни мерење алатки за домови, канцеларии, училишта и други места треба да ги задовола�

Тоблик лизгачки мерач : дветестрана мерен систем може да се примени за да додадете жица надоместокот за

2 Парчиња Корисна Лизгачки Мерач за Шиење Мерење Алатки Пластични Т Колосек, Мерач за Шиење Quilting Владете

Материјал : Метал.Пластика.Погоден за мерење полите длабочина и просторот помеѓу buttonholes, простор tucks и plea

[ Вклучено ] : Четири Tshirt усогласување владетели + БОНУС 60" мерење лента.На комплетен пакет за креирање на

4 Стил за Шиење Владетел : 1 триаголен правило, 1 x мултифункционален владетел, 1 x крива владетел, 1 x период

DIY лице заштитник образец за домашни проекти.Направен од висок квалитет на акрилик материјал,издржлив, �

Одлична алатка за поставување за модни дизајнери.Популарно се користат во текстилната шема, се облекув�

12 inch Carving Пенкало : 150mm / 5.91 inch Cutting Владетел : 308x40mm / 12.Црна е графит пенкало, жолта и црвена боја се , кој мож�

Забелешка:Бакар постепено ќе се оксидираат природно со користење, и боја ќе се промени со оксидација, ф

* Мали верзија, многу корисна за навлегува во сите оние мали места и undoing кроењето фино Јасно може да се з�

Овој производ исто така, може да се користи како сечење владетел во врска со прстен ротари машина.Со шир�

Производот е направен од алуминиум, има супер отпорност на абење, може да се користи за долго време без д

Scroll