Обновено
Canomo 1 Сет 8 Инчен Светилка Харфа Светилка Сенка за Носител со Светлина База и 3мм Топката Светилка Finial за Табела и Подни Светилки (Антички Месинг)

Canomo 1 Сет 8 Инчен Светилка Харфа Светилка Сенка за Носител со Светлина База и 3мм Топката Светилка Finial

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 254.16

Пакетот вклучува : 1 pack 8 инчи бронза монтажни светилка харфа со топката светилка finial и седло (харфа носителот).Напомена : пред купувањето, ве молиме бидете сигурни дека големината е во право за вашата светилка.Врвот на харфа, исто така, прифаќа други стандардни 1/4-27 навој finials.Оваа светилка харфа само одговара за 1/8 IP светилка.Големина : харфа overtall е 20.3 cm/ 8 инчи, седло дупка со дијаметар е 1cm/ 0.4 инчен, светилка finial е 1-1/2 инчи висок; Боја : бронзени.Оваа монтажни светилка харфа во собата може да обезбедува абажур да стандард на маса или на подот светилки лесно, топката finial е лесно завртки и исклучување, седло може да се отстрани ако сака да ги задржи постојните седло.Добро за современите осветлување тела и современи дома декор стил.Напомена : пред купувањето, ве молиме бидете сигурни дека големината е во право за вашата светилка.Материјал : светилка харфа држачот е изработен од метал со бронза полиран површина која е еден вид на заштитен слој за да се спречи светилка харфа од добивање рѓа Големина : харфа overtall е 20.3 cm/ 8 инчи, седло дупка со дијаметар е 1cm/ 0.4 инчен, светилка finial е 1-1/2 инчи висок Боја : бронзени; Ретро Стил Лесно да го инсталирате, кој се одвојува, топката finial е лесно завртки и исклучување, седло може да се отстрани ако сака да ги задржи постојните седло Врвот на харфа, исто така, прифаќа други стандардни 1/4-27 навој finials Пакетот вклучува : 1 x Светилка харфа 1 x Топката светилка finial 1 x упатството.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : Додадете декоративни акцент на вашата светилка со овој finial капа knob.Одличен начин да го

Urbanest Parasol алуминиум светилка finial.Оваа finial мерки 1 3 / 8" високи и 7 / 8" во дијаметар.Темата големина е 1 / 4", со 2

Природните Бела Seashell Светилка Finial Со Среброобложено База Средината век Модерна Хром Финиш рачно израбо

Доброто urn дизајн 1 / 8IP тема големина одговара на стандард светилка цевка.Направени од цврстата екипа ме�

СФЕРА ОБЛИК 1.5" Повлече висина x 1" ширина сфера светилка finial.Совршен круг на врвот исклучите вашиот маса

Боја : бела; Должина : 11 / 2"; Тема : 1 / 427 Употреба на висококвалитетна железна материјал, површината е рѓадо

2 инчен високи; Нафта протри сребрен финиш;Работи за стандарден светлина тела.Dualтема дизајн се вклопува

Боја : бела златен раб, должина : 11 / 2 Силна practicability : висококвалитетна железна материјал се користи, и на �

Ширина1" X Длабочина5 / 8" X Висина27 / 8".Светла Месинг БУВ Светилка Finial.Многу Детални Метал Кастинг, Цврсти М�

8 инчен light duty црна позлатен светилка во свирењето на харфа, харфа носителот и finial сет.Врвот на харфа го п�

ТРАДИЦИОНАЛЕН СТИЛ : Додадете декоративни акцент на вашата светилка со овој Ориентален finial капа knob.Одли

【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】 Монтажни светилка сенка за носител со Uоблик солидна рог рамка, може да обезбедува

Суптилна и стилски парче со Ciata LED Светилка финалето, даде моќни, а сепак ниска копче акцент на вашата дне

Тема : стандард 1 / 427 Тоа е многу погоден за вертикални светла, рефлектори, табела светилки, старомодна та

Пакетот вклучува : 2 x Светилка Сенка Finial.Големина : 11 / 2 Инчен; Тема : 1 / 4 27 Направени од висококвалитет ме�

Најдобар избор за вашиот осветлување надградба на проектот, направете ја вашата светилка повеќе профес

1" Високи Солидна Месинг Светилка Finial е навој 1 / 427 за да ги собере светилка харфа блузи.Атрактивни светла

✮Високо Квалитетни Материјали светилка сенка за харфа држачот е изработен од квалитетни железо метал �

68 инчен; топката на главата и на база може да се одвои.Пакетот вклучува : 1 pack 8 инчи жица цртање антички ме

Scroll