Обновено
Вител Оптика Diamondback 10x42 Покрив Призмата Бинокуларна

Вител Оптика Diamondback 10x42 Покрив Призмата Бинокуларна

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 5496.00

Покрив призмата полна големина 10x42 двоглед обезбеди 10x зголемување преку 42mm цел леќа.ВИП Безусловна, Доживотна Гаранција значи Вител Оптика ќе се поправи или поправка, без трошоци, со клиентите, без прашања праша.Мулти-обложени оптика и фаза коригира призми.Водоотпорен и fogproof заштита.Rainguard, врзан цел леќа опфаќа, удобност вратот рака, и делукс custom-украсениот футрола вклучени во кутија.Поле на Гледање : 345 нозе/1000 метри|6.6 степени.Затворете Фокус : 5 метри.Цел Леќа Дијаметар 42 mm.Супериорен квалитет, висока-перформанси лов оптика, фатете на долго растојание моќ на 10x42 Diamondback како ќе ја затворите во детали пропуштени од страна на другите.Земајќи своето водство од Diamondback, овој солиден бинокуларна е впечатлива во тоа колку добро го детектира живот во слабо осветлување.Огромен поле-на-се видите, најголем во својата класа, со зголемена целосно мулти-обложени оптика, фаза-поправена призми, водоотпорен и fogproof изградба, мека заострените eyecups, и солиден гумени оклопи.Сето тоа е таму.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

☞ Не Грижете се За Дожд И Удобен Зафат и Трајни Externalion, Заедно со Дневна Дизајн, Компактен Двоглед Ќе се О

[УБАВО рачно изработени УНИКАТНИ ОБЈЕКТ] : Ова Џеб Големина Месинг Двоглед за лов е Класично Дизајниран �

[Најава]ве Молиме овозможи мала димензија разликата се должи на рачно мерење.Ви благодариме за вашето р�

[Широко Поле на Гледање] Size : 18x14.5x6cm,Зголемување : 80x80mm,опсег : 53000m.; Кога го користите овој двоглед, визијат

✓ 8 x 36 професионални моќен двоглед ✓ 36mm голема цел леќа, повеќе светла; FMC Мултиобложени HD леќа...

Ергономски рака зафат е особено за малку раце, што е удобен и лесен за држење.Еден прилагодливи knob е лесе

Овој производ има широко поле на гледање на 8x12x.Не поддржува зголемување на вредноста Лесно да се носат.�

На 15x50 е значително подобрена во текот на претходниот модел, со поголем 50mm цел леќа, повеќе удобен операц

♥ Да се ЧУВСТВУВААТ КАКО ВОЗРАСНИ нашиот специјален подарок, Ќе го направи вашето дете да се чувствува�

Материјал : Гума.Зголемување : 7 пати.Окулар Дијаметар : 22mm.Цел Дијаметар : 50mm.Око Олеснување : 22mm.Материја�

Овој производ има широко поле на гледање на 8x12x.Не поддржува зголемување на вредноста Лесно да се носат.�

Нема потврда за тоа е потребно.STYRKA S5 двоглед се полни со карактеристики дизајнирани за да го подобрат ва

Белешки.и пад на превозот се и добредојдени тука!.Ние сме искрено очекувам да се соработува со вас : D...

Двоглед tripod врска додатоци.Погодно за набљудување на објектот детали, или астрономски набљудување, или

Со својот фокус на перформансите и употребливост, карактеристики, исто така, вклучуваат рамка која авто

Моден батеријата случај боја : црна, сина, црвена сребро, 4 бои по ваш избор.Многу мал волумен и тежина.Све

Step1 : Прилагодување на око чаши.Користете одделение квалитет текстура,изработен од ABS пластика, nonslip гуме

【1640 FT Супер Долго Гледање Спектар】 Изграденаво 5 W инфраред LED, 850nm Илуминатор ви овозможува да ги набљуд

Висок КонтрастОптика обезбеди јасен, прецизен бои и јасни слики.Удобно NBRLonglife гума armouring withstands ефектите

[Лесно да се носат] : На двоглед се направени од високо квалитетни материјали.6°Поле на гледање : (1000 метри

10x зголемување со 42mm цел леќа дијаметар, извонредни перформанси дури и во трошка состојба.Rubberized оклоп сл

Answer : ___________________________ Note : 1.Тоа е одличен избор за гледање опера, перформанси, и пијано концерти.Ве молиме �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Модел #59225 BX1 Непријателските 10x25mm во Црно.Напредниот Оптички Систем Leupold Напредна Оптички Систем нуди и

Лесно да се Носат : Ова двоглед има мала големина, бинокуларна телескоп е погодно да ги со вас.Светла леќ�

[МАТЕРИЈАЛ кој се КОРИСТИ] : Направена од Античкиот Солидна Чиста Месинг, "Мајка на Бисер" и Висок Квалите

Тоа е многу погоден за птицата гледа, лов, ѕвезда гледајќи и активности на отворено, како што се маратон,

Совршен комбо на приватноста и cuteness го прави одличен подарок за вашите пријатели кои сакаат растенија и

[Водоотпорен и влијаниеотпорни оклоп] На здрав и водоотпорен двоглед се носатотпорни, и издржливи гумен

Scroll