Обновено
X-DREE 150pcs SNB5.5-4 Вилушка Тип на Не-Изолирани Кабел Терминали Жици Конектор за AWG12-10 Жица(150pcs SNB5.5-4 Tipo де horquilla Terminales де кабел не aislados Conector де cableado став кабел AWG1

X-DREE 150pcs SNB5.5-4 Вилушка Тип на Не-Изолирани Кабел Терминали Жици Конектор за AWG12-10 Жица(150pcs SNB5.5-4

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 348.48

Име на производ : Изолирани Терминал;Тип : СНБ 5.5-4. Одговара Жица Опсег : 4-6mm2/А. В. G12-10;Max.Актуелни : 48 A.Дизајн : Furcate;Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон;Вкупна Должина : 17mm/0.67"(Боја : Tono plateado; Longitud вкупно : 17 mm / 0.67' '.Нето Тежина : 108g;Пакет Содржина : 150(+/-2%) x Изолирани Терминали(Peso neto : 108g; Contenido del paquete : 150 (+/- 2%) x Terminales aislados. 150pcs SNB5.5-4 Вилушка Тип на Не-Изолирани Кабел Терминали Жици Конектор за AWG12-10 Wire Furcate не-изолирани терминал, лесно да се поврзете со електрична жица и да се зајакне нејзината сигурност и безбедност.Добра изолација и електрична спроводливост, е совршен wire конектор за домашниот апаратот и друга опрема.Опис на Spanish150pcs SNB5.5-4 Tipo де horquilla Terminales де кабел не aislados Conector де cableado став кабел AWG12-10 Nombre del producto : Терминал aislada; Tipo : СНБ 5.5-4 Rango де кабел де ajuste : 4-6mm2 / А. В. G12-10; Corriente máx . : 48 ADiseño : Furcate; Материјал : Metal Color : Tono plateado; Longitud вкупно : 17 mm / 0.67' 'Peso neto : 108g; Contenido del paquete : 150 (+/- 2%) x Terminales aislados.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Издржливи Школка : авијација приклучок за штекер школка е направен од PA66 и PA6 материјали, кои треба да се

Кабел должина : 100pcs пакет.Заштита на животната средина материјали, притисок стабилност, брз одговор.Амб�

【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Модел : VE1010 ; Одговара Кабел Големина : AWG18 / 1.0mm2; Вкупна должина : 16.4 mm / 0.65Инчен;Совет I...

На налепници дека со симпатична и пенливи карактеристики се лесно да се држи и да може да биде отстранет

2 mm2) Надворешниот Дијаметар : 5.6mm3cores 24awg(0.Кислородбесплатни чист бакар челичното јадро : Добро електричн�

Топлина се смалуваат задник конектори за употреба бакар core со поголема дебелина оценка.Секој процес е в

Конектор Големина : 0.51.5mm2 / 2216 AWG Кабел.Splices две жици.Максимална струја : 19НА.Бои : Црвена.Материјал : Vinly +Ба

тип : dual ferrule терминал за двојно жици useing.Тип : Crimp Терминал.модел : 6models x 6 боја.Број На Модел : 0.5mm2 25mm2...

【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Модел : VE1612; Одговара Кабел Големина : AWG5 / 16mm2 ; Вкупна должина : 21.8 mm / 0.86Инчен;Совет I D : 5.

✔【ЕДНОСТАВЕН И ЛЕСЕН】Отвори клуч на конектор, вметнете ја жицата и притиснете клуч, на жици е завршен,

Име на производ : НеИзолирани Жица Ferrules;Модел : EN1010 Одговара Кабел Големина : 1.0mm2(A W G 18);Fit Crimper : KT05 WF 1.0 Уста

Употреба : изолираната задник splice конектори се одлични за автомобилската употреба, Дома апликации, или �

❤ ЛЕСНО РАКУВАЊЕ Нема Потреба да се Crimp.Транспарентен ракав дава прецизен увид, кога лента и вметнете ж�

Име на производ : Crimp Терминали;Одговара за Жица : 2216 AWG (0.51.5mm2).Прстен Дупка Кол : 4mm;Материјал : Пластични, М

1Инчен; Терминал Ширина : 4mm / 0.【VENTAJA 1】 Ла carcasa del conector де crimpado де cobre está hecha де ПВЦ, един aislamiento y retardante де л�

Кабел И Конекторот не се Вклучени, Само Гел Комплет "TYCO" ОТПОРЕН на ВОДА RG6 F КОНЕКТОР КАБЕЛ SPLICE На coax certiп�

Висококвалитетни материјали : школка е направен од висококвалитетни материјали.Разни crimp конектори.Стр

Служба : Ние го сакаме нашиот клиент, вашето задоволство е нашиот приоритет, не контактирате ако имате б�

Сосема Нов Затворен Крајот Crimp Терминал Жица Крајот Капи Терминали Конектори.Материјали : Најлон+Алумин

【Универзална】 : Ова е вистинскиот бодликава жица се користи со успех во широк спектар на поставки, како

Производителот гаранција може да не се применува.Fdd1.25110 1000 x ПВЦ ракав црвено изолирани кабел crimps 2216 awg.Пр

[БАКАР МАТЕРИЈАЛ] Направи одлични бакар материјал, со добра спроводливост и отпорност на корозија и не е

Scroll