Обновено
MT4 Ротари Центар, Точноста 0.015 60 Степени Живеат Центар, Јаглероден Челик Тројно Топката Лежишта, што се Користи За Мали Стругови 60 Степени

MT4 Ротари Центар, Точноста 0.015 60 Степени Живеат Центар, Јаглероден Челик Тројно Топката Лежишта, што се

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1610.16

ТЕРМИЧКА обработка : Двете горниот капак и на врвот род се топлина третираат за да се подобри издржливост.ТРОЈНО ТОПКАТА ЛОГО ДИЗАЈН : Донесува тројно топката лого дизајн, dustproof, и водоотпорен.ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ : Висок квалитет на јаглероден челик материјал, висока цврстина и долг животен век.ФУНКЦИЈА : Главно се користи за обработка на черупка делови на мали стругови и позиционирањето на центар дупка.ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ : MT4 ротари центар коси 60°, точноста 0.015 инчен, максимална брзина 2500rpm, професионален дизајн, лесно да се користи.Спецификација : Предмет Тип : Live Центар месо тело Големина : MT4 Коси : 60° Точност : 0.015" Максимален број ВРТЕЖИ во минута : 2500rpm .ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса, Пакет Листа : 1 x Живеат Центар.

Повеќе детали

Item Type:
Live Center
Shank Size:
MT4
Taper:
60°
Accuracy:
0.015
Maximum RPM:
2500rpm
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Live Center :

Слични производи во категоријата

Тешки голема брзина се врти tailstock центар со мал дијаметар на обвивка е многу погодна за употреба за копи�

Дрво Струг Врти Алатка : Висок квалитет лого дизајн, со користење на висока брзина на лого за висока точн

Morse Коси #4 На точноста : 0.000197".Екстра големи мртви центар за големи работи парче.Центар Точка беше падна с

Спецификација : Предмет Тип : Live Центар Модел : MK31 слот Материјали : Челик Точност : 0 60° ЦЕНТАР : Поради 60° �

Оваа група доаѓа со 7 различни совети 5 телевизија центри, 1 Женски Центар, 1 Цевка Центар Совет со фрлање�

Конус дел е направен од високо‑брзински челик со висока цврстина и отпорност на триење, и тоа не е лесно

✅【ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】Направен од висок квалитет на метал, со висока цврстина, издржливи во у

Многу погодна за употреба за копирање стругови.Телото појачани и земјата.За дополнителна поддршка и во�

Со 60 степен вклучени агол.Дизајниран за голема брзина на CNC струг.Точка е на високо нивојаглерод, топлин�

✥Големина : Голем дијаметар : 3.94" (100mm).Мал дијаметар : 1".Вкупна Должина : 6" ✥Материјал : Направен од висок �

Тоа е дизајнирано за средна големина и средна брзина стругови.Зголемена главата за добри работни перфо�

Центар за Грб се соочуваат возачите 16милиметри носот дијаметар 25милиметри минимум и 80милиметри максим�

[Примена] : Дизајнирани за струг висока брзина и ЦПУ струг, во живо на центар струг се користи во неводен �

ღ ACCUACY ДЛАБОКО РИТАМ ТОПКАТА ИМАЈЌИ : Оваа Телевизија Центар има accuacy длабоко ритам топката лого, удар ло

Стабилни перформанси, обезбеди висока прецизност.Главно погоден за мелење машина, фреза, струг, дупчење

SKU# 2023524 Месо тело Големина : Morse коси 3 Макс ВРТЕЖИ во минута : 4000; Капацитет Lbs : 882 Точка Агол : 60°; TIR (инчи) : 0

Scroll