Обновено
HHF-1 Автомобил Заврши Фолија DIY Стил, Црна, Сива боја Бела Зелена Винил Филм со Воздушен Балон Војска Автомобил Налепница Скутер Мотоцикл Завиткување Decal Luopan Автомоб?

HHF-1 Автомобил Заврши Фолија DIY Стил, Црна, Сива боја Бела Зелена Винил Филм со Воздушен Балон Војска Автомобил

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2383.20

Високо флексибилен полимерни ПВЦ фолија.Големина : 10/20/30/40/50x152 CM, 50x200/300/500 CM.Име На Модел : Маскирна Винил Филм.Материјал Тип : ПВЦ.Долготрајност : Внатрешна 5 години, Отворено 3 години.Детали Опис : - Високо флексибилни полимерни ПВЦ филм - Добро Времето Отпор - Без остаток лепак по remove (отстрани) - долготрајност : Внатрешна 5 години, Отворено 3 години - Без Виткање по апликации - Грб со одвод на воздух, воздухот слободни меурчиња-Size : 10/20/30/40/50x152 CM,50x200/300/500 CM Главната Предност : - Полимерни филм со висока флексибилност - Димензионална Стабилност - долготрајност - Нема остатоци по пилинг исклучување Инсталација Совети : (1) Чистење со триење на алкохол пред инсталирање на винил ќе ви помогне со лепенка и чистење на било кои загадувачи кои можат да предизвикаат несовршености.(2) со Користење на топлина пиштол може да помогне во инсталација со правење на винил повеќе свитливи и исто така помагаат да ги отстраните брчките(3) Користејќи мека гума squeegee ќе помогне да се избалансираат меурчиња и брчки.(4) може да се купат најдобар топлина пиштол и squeegee во нашата компанија Вид Потсетува : (1) Не pasting во врнежлив или облачно време.(2) Нема шанса една недела пред pasting на автомобил налепница.(3) Нема перење во 48hrs по pasting.Ако постои crimp или браздата или ако температурата е ниска, подобро удар со коса посува прво од одредена далечина, а потоа да се залепи.Материјал Тип : ПВЦ Вид На Налепница : Автомобил Тело Предмет Тип : Stickers Packaging : Доаѓа Спакувана Име на Модел : Маскирна Винил Film Size : 10/20/30/40/50 X152 CMFeature : Воздух Слободен Балон/ Ер Ослободување.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

3 M 1080 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА се долгорочни, отстранлив, dual фрлаат обоени филмови се дизајнирани за полна бој�

Балон за Слободни Технологија : Грб со воздух на мозоци, воздушни меурчиња за слободни.Лесно да се инста�

Преносливи со подароци.Обидете се да најдете боја работа која ќе трае за половина од тоа долго без да гл�

Уникатен патентиран лепило технологија со супериорен conformability да нерегуларни супстрати.Побрзо позицио�

★Заштита на автомобил тело површини од гребнатини,нечистотија,и изложеност на временските услови.Отст

Спецификации : .Боја : Црна,црвена,сина.Материјал : 6 D Карбонски Влакна.Големина : 20 / 30 / 50*152cm.Тежина : 0.23 кг.

Материјалот е специјално направени за возило екстериер бои површина во добра состојба.Исчезнува може д

ВоздухКанал Ослободување Технологија.Stect хром текстура Серија.Воздухот Ослободување, Топлински Отпор,

За најдобар резултат, професионална инсталација е потребно; Купувачите да преземат одговорност за теле

Висок квалитет на 5' x 98' 5" 3 D карбонски влакна винил заврши тркалаат, чувствувате лепење, силна жилавост и

Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Ова е 3 D црна јаглеродвлакна (twillткаат) винил заврши.Купи �

Екипа, двојноlayer филм и заштитен слој во удобен, еденпарче изградба.Oracal патентиран Rapid Air технологија за �

Без остаток лепак по отстрани Без Виткање по апликации Грб со воздух на мозоци,воздушни меурчиња за сл

Добра декорацијаОва е сет на автомобилски внатрешни работи хартија филм за декоративна функција, која �

Оваа винил е пренослив во случај некогаш сте сакале да го симнат.Најдоброто нешто во врска со тоа е дека

Scroll