Обновено
Shanrya Голем Отвор Објектив за Пејзаж, Големи Отворот на Објективот 35mm MC Мулти Слој на Кожата Сите Метални за A6600 A6400 A6000

Shanrya Голем Отвор Објектив за Пејзаж, Големи Отворот на Објективот 35mm MC Мулти Слој на Кожата Сите Метални

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 6122.16

35mm стандардна должина, многу практични, погоден за снимање на секоја сцена и предмет, како на пример, портрети, пејзажи, свадби, општествени науки, улица кадар, итн.Тоа е целосно на допир и подобро да се фокусира на субјектот.Компатибилен со : За FS5/FS7/FS7 M2/FS5 M2 K/A3000/A5000/A5100/A5100 L/A6000/A6000 L/A6300/A6400/A6500/A6600/NEX‑3/NEX‑3 N/NEX‑3 R/NEX‑C3/NEXF‑F3 K/NEⅩ‑5/NEX‑5 K/NEX‑5 A/NEX‑5 C/NEX‑5 N/NEX‑5 T/NEX‑5 R/NEX‑6/NEX‑7(за О7/A9 серија целосна рамка камери, ве молиме да се префрлат на APS C формат пред употреба). Усогласување на леќа планината идентификација точка со камерата тело планината идентификација точка, и ротирање насока на стрелките на часовникот кога ќе слушнете клик, тоа значи дека објективот е инсталирана во место.

Повеќе детали

Item Type:
Large Aperture Lens
Material:
Alloy+Optical Glass 
Color:
As

Слични производи во категоријата

Мали димензии мала тежина, лесен утовар и истовар, лесен за носење и употреба, удобен и практичен.Отстра�

Врвен квалитет на сликата и природен широк агол леќа за улица и патување.Голема во слабо светло, помагај

Samyang 35mm f / 1.4 Авто Фокус Објектив Леќа Торбичка Предните и Задните Леќи на Капи Отстранлив Petal Леќа Худ �

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

✔ 【1.25 ИНЧЕН ИНТЕРФЕЈС】5 X зголемување со 1.25 инчен интерфејс се зголемува со зголемување на било 1.25 инче

Вонредни Високи Перформанси ApoХроматска Дизајн.Aspheric и Лебдат Леќа Елементи.Посебен Круг Отворот за уба�

Идеален за различни теми кои се движат од portraiture за спорт, брзо постојана f / 2.8 L Е III USM Објектив со 1 Година

Слика стабилизира ултразвучно мотор (USM) го прави за нечујно и сигурна работа.Ај ќе се фокусира право над

Постојана f2.8 3.2 x зум објектив развиена исклучиво за употреба со Nikon DX Формат, оптимизиран за Nikon дигиталн

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Ef планината; telephoto леќа.Ултраниска Дисперзија стакло со fluorite елементи; внатрешен фокус прстен 135mm фокусн

Фокусна Должина : 55мм, Филтер Дијаметар : 49mm.Минимална Фокус Растојание : 1911 / 16 инчи (.50m).Леќа Тип на : Фикс�

【1 : 1 зголемување Види друг свет】:може да се види голем број на прекрасни нешта во светот.Но микро свет

0.43 x Висока Дефиниција Широк Агол Леќа (Црн Финиш).Сите Стакло Multicoated Оптика, Наменета За Видео Или Фотог�

Се протега на фокусна должина, опсег до 200 мм.На СП AF70200mm F / 2.8 зум објектив е опремен со разновиден MFD на са

Telephoto објектив за telephotography, птицата гледа или спорт гледа.F2.8 големи решетка со голема количина на светли�

Ултрабрзо Т1 отворот и да го затворите мин.фокусирајќи се на далечина овозможува леќа за да се произведе

Тоа ви дава најшироката поле на гледање предвидено од страна на 16mm C монтажа на леќите.Се применува за ба

7artisans Фотоелектрически 50mm f / 0.95 Леќа Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа 7artisans 1 Година Ограничен�

Индекс за далечина и дијафрагмата скала е испишано на објективот барел да се координираат фокусна долж�

Mitakon Zhongyi Speedmaster 65mm f / 1.4 Леќа Предните и Задните Леќи на Капи Mitakon Zhongyi 1 Година Ограничена Гаранција.Леќа

Компактен и Издржливи : Изградена во метално тело anf лесни, леќа е трајност и преносливост за надворешна

Feauturing Canon EF 1740mm f / 4 L USM Леќа.ЛЕЌА КАРАКТЕРИСТИКИ : EFПланината Леќа / FullFrame Format Бленда Опсег : f / 4 f / 22...

9 отворот ножеви се создаде речиси полн круг кога затворена.На монтажни petal во облик на леќа худ понатаму

Додека зум зголемување беше 7.2 x зум, тоа е ултраtelephoto спектар еквивалентно на 620mm во 35mm формат.9, можете ду

Овој 4585mm леќа е специјално дизајниран за употреба со Pentax 645 N SLR голем формат камера тело.Карактеристики �

Scroll