Обновено
Посочи Гравирање Машина, Малку Гравирање Машина Гравирање Малку 40mm Гравирање Тип

Посочи Гравирање Машина, Малку Гравирање Машина Гравирање Малку 40mm Гравирање Тип

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2210.40

На мелење машина е посочи гравирање тип, која се користи на мелница за да мелница некој објект во некоја бразда со одреден агол.На мелење машина може да се користи на пневматски или електрични алатки, и често се користи за машини за резба операции.На мелење машина е фино полиран, надворешноста заврши добро, мелничката е сјајна, и брзина брзо.Гравирање малку има висока цврстина, тоа не е лесно да искриват или се скрши за време на обработка, и сечење е сјајни и без burrs.Направени од високо‑брзински челик со добра цврстина и жилавост, и сечење на работ е исклучителна по мелење.Предмет Тип : Гравирање Cutter Material : Висока брзина steel Color : Silver Specification : 3.175 x 30° x 0.1 x 40 LShank Дијаметар : Прибл. 3.175 mm / 0.13 in Tip Дијаметар : Прибл. 0.1 mm Total Должина : Околу. 40mm / 1.6 in Application : Дрво carving Applicable Машина Алатка : Мелница.

Повеќе детали

3.175 x 30° x 0.1 x 40L :
Shank Diameter:
Approx. 3.175mm / 0.13in
Tip Diameter:
Approx. 0.1mm
Total Length:
Approx. 40mm / 1.6in
Application:
Wood carving
Applicable Machine Tool:
Grinder

Слични производи во категоријата

Опис на производот : Оваа мрежа комунални кошничката има 3 големи и длабоки пречки и да обезбедува довол�

Метална рамка.Поликарбонат леќа.Заштита на вашите очи со Alphazet Сина Светлина Блокирање на Очила со вклуч

Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од типот : Кожа, коса фоликул детектор Цел : 50x, 200x Листа на

Тоа лесно може да се притисне и задно по употребата за да зачувате простор во кујната.3cm7 L големина со ко�

Канал : Бакар облечени алуминиум (ЦЦА).Флексибилни и изолирани ПВЦ јакна.Производот се оди низ многу држ�

20 AWG Во линија завртка тип осигурач држачот.Погоден за 6x30mm цевка осигурач.Пакет Содржина : 5pcs x осигурач д

Поддржува температура корекција.Со задоцнување проектот функција.Опис : Оваа мини температура контрол�

265+ Видео Внесување : 16 CH Аналогни HD / Аналогни + " 2 CH IP Видео Излез : HDMI до 4 K (3840 x 2160) и VGA до 2К (2560 × 1440) Аудио В

MidiЦијанид Дестилација Апарати (Midi VAP 3000), Ладно Прст кондензаторот 14 / 20 заеднички #1 Црево Конекција.Земј�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Metal.Net Тежина : 30g; Пакет Содржина : 3 Pcs x Синџир Keychains.Главната Боја

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични.Сино Светло Филте�

Предмет : Тема Формирање На Завртка.Глава Тип : Пан.Материјал : 188 Нерѓосувачки Челик.Крај : Обична.Систем

Овој пропелер е погодна за чување облека, крпи, копчиња и други мали предмети, на состанокот на вашата ра

5 ЕУ : 36 ✿✿✿Нога Должина : 23.3" Нога широк : 10см / 3 ♥♣♣♥ отвори пети штикли за жените широк црн отвори пет�

Направени од високо квалитетен материјал, безбедно и трајни производи за употреба, нема штета, кожата п

[Лесно да се движите] : Опремени со 4 моќни 360° ротирачки тркала (2 може да се заклучи).Спецификација : Матер

Scroll