Обновено
150PCS Лемење Печат Жица Конектори,Водоотпорен Задник Конектори,Топлина се Смалуваат Задник Конектори,Splice Електрична Жица Терминали Конектори за Морски Автомобилск

150PCS Лемење Печат Жица Конектори,Водоотпорен Задник Конектори,Топлина се Смалуваат Задник Конектори,Splice

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76

ЛЕСЕН И БРЗ ПРОЦЕС : Сите-во-едно чекор лемење и печат процес.Нема потреба за crimp алатки и лемење машина.Тајмерот и хаос saver.ВОДООТПОРЕН И ИЗОЛАЦИЈА : Двојно ѕидови дизајн - Надвор Полиолефин цевки обезбедува изолација и ја подобрува pullout сила; Топла Топи Лепило Намалување на односот : 2 : 1. Висока Температура Отпор во Кратко Време : користете ексклузивен материјал во газот конектори за да се избегне намали цевки топење пред лемење прстен.Дали ќе се работи на вашиот брод, возило, дома или научен проект, нашата топлина се смалуваат лемење и печат конектори ќе се обезбеди цврста лемење, зголемен прилив и водоотпорна конекции во секое време~.Боја : Жолта, Сина, Црвена, Бела.Димензии : 40 х Бела Конектори : Дијаметар 1.7 мм, Кабел пресек 0.25-0.34 mm2(A. W. G. : 26-24).50 x Црвено Конектори : Дијаметар 2.7 мм, Кабел пресек 0.5-1.0 mm2 (A. W. G. : 22-18);50 x Сина Конектори : Дијаметар од 4.5 мм, Кабел пресек 1.5-2.5 mm2 (A. W. G. : 16-14);10 x Жолта Конектори : Дијаметар 6.0 mm, Кабел крст-дел 4.0-6.0 mm2 (A. W. G. : 12-10);.Пакет се Вклучени : 150 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Лемење Конектори (Четири Големини/Бои).Температурата На Работа Опсег : .Конектор работна температура : -55℃ - 125℃.Минимално се намали температурата : 80°C. Минимална температура за лемење да се топи : 138°C.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

47" Терминал Ширина : 2.Висок квалитет,висока electrolytic одделение бакар терминали outlast и го надмине другите.Т�

Име на производ : НеИзолирани Жица Ferrules;Модел : EN1010 Одговара Кабел Големина : 1.0mm2(A W G 18);Fit Crimper : KT05 WF 1.0 Уста

Кабел И Конекторот не се Вклучени, Само Гел Комплет "TYCO" ОТПОРЕН на ВОДА RG6 F КОНЕКТОР КАБЕЛ SPLICE На coax certiп�

Пакет : 80pcs x Терминали.Вкупна Големина : 31mmx8.5mm / 1.22"x0.33"(Lx OD).Материјал : PE, Бакар.Одговара Жица Мерач : AWG 1210...

【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Модел : VE1010 ; Одговара Кабел Големина : AWG18 / 1.0mm2; Вкупна должина : 16.4 mm / 0.65Инчен;Совет I...

Сосема Нов Затворен Крајот Crimp Терминал Жица Крајот Капи Терминали Конектори.Материјали : Најлон+Алумин

Име На Производ : Изолирани Ferrule Терминал;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластика, Метал;Боја : Сребро На Ѕ�

Издржливи Школка : авијација приклучок за штекер школка е направен од PA66 и PA6 материјали, кои треба да се

Одберете ја соодветната цевка, за да го стави на жица заеднички и топлина тоа да се направи тоа се смалув

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

[ Високо Квалитетни Материјали ] Овој жица конектори за полнење се направени од високо квалитетни матер�

Употреба : изолираната задник splice конектори се одлични за автомобилската употреба, Дома апликации, или �

【Параметри】 Модел : CE1 X; Жица Опсег : 0.5 mm1.5mm2; Калајобложено Цевка Големина : 2.2 x 6mm / 0.09" x 0.23"(D*L); Вкупната Г

Служба : Ние го сакаме нашиот клиент, вашето задоволство е нашиот приоритет, не контактирате ако имате б�

Конектор Големина : 0.51.5mm2 / 2216 AWG Кабел.Splices две жици.Максимална струја : 19НА.Бои : Црвена.Материјал : Vinly +Ба

Спецификација : Пакет : 100pcs x Женски Изолирани Конектори.Максимална Струја : 24 A.Одговара Жица Мерач : AWG 1210

EU Ro HS : Не се во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8538.90.81.80 Тип : Splice Терминал Престанок Метод :

Материјал : Месинг; Бои : Црвена, Сина, Жолта, Зелена, Црна.Во согласност со сите Релевантни Европски Стан�

[БАКАР МАТЕРИЈАЛ] Направи одлични бакар материјал, со добра спроводливост и отпорност на корозија и не е

【СПЕЦИФИКАЦИЈА】 Модел : VE1612; Одговара Кабел Големина : AWG5 / 16mm2 ; Вкупна должина : 21.8 mm / 0.86Инчен;Совет I D : 5.

Кабел должина : 100pcs пакет.Заштита на животната средина материјали, притисок стабилност, брз одговор.Амб�

На налепници дека со симпатична и пенливи карактеристики се лесно да се држи и да може да биде отстранет

Име на производ : Crimp Терминали;Одговара за Жица : 2216 AWG (0.51.5mm2).Прстен Дупка Кол : 4mm;Материјал : Пластични, М

КАРАКТЕРИСТИКИ : Трајност, Долготрајни.Висок квалитет на виткање задник шарки дома на врата оков за меб�

Име на производ : Изолирани Терминал;Тип : СНБ 5.54 Одговара Жица Опсег : 46mm2 / А В G1210;Max.Актуелни : 48 A.Дизајн :

Scroll