Обновено
Aexit 2 парчиња 30мм Лепливи Ленти x 2mm Автомобил Возилото Само Лепило Шок Отпорни Пена Лента Пена Лента 5M Должина

Aexit 2 парчиња 30мм Лепливи Ленти x 2mm Автомобил Возилото Само Лепило Шок Отпорни Пена Лента Пена Лента 5M

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1226.40

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 110g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Авто Лепило Пена Лента.Главната Боја : Црна, Црвена; Лента Ширина : 30мм/1.2".Лента Дебелина : 2mm/0.08"; Лента Должина : 5 Метри/ 16.4 ft.Име На Производ : Само Лепило Пена Лента.Тоа може да се користи на вашиот вратите, багажникот, на покривот железнички, сончев покрив, campe_r врвот или на кое било место на друго место треба да се запечати.Оваа weatherstrip е поддржан од лепило, нема потреба за неуредна лепак или контактирајте со лепило, само тргни исклучите поддршка и install Ideal за внатрешна или надворешна употреба.Карактеристики : Ова е затворен мобилен сунѓерот neoprene дека нема да апсорбираат вода или масло.Тоа е често нарекуван како што се времето одземање или гума запечатување и првенствено се користи како запечатување лента за да го блокира воздухот, остатоци и влага.Neoprene соголување се користи за чување тела, бучава изолација, баласт, shockproof,проширување зглобовите на precast бетон и челик, HVAC и ладење, и е одличен вратата печат за камион и автобус тела.Едноставно тргни се назад на лагер да се изложуваат на лепило, од една страна, и важат за метал, пластика, дрво и други мазни површини.Таму може да биде толеранција од +/- 3/8 инчи од утврдената големина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Тоа е сива, 0.Притисокот чувствителни viscoelastic лента елиминира дупчење, брусење, нарезници, и заварување с�

ПРЕВОЗОТ : ТОА ЌЕ ТРАЕ САМО ЗА 310 ДЕНА ДА ПРИСТИГНЕ!!!.На оваа Лента се користи за прилогот на широк спекта�

Исполнува празнините на неправилни површини, дистрибуира стрес, печати, перничиња, dampens вибрации, и се п�

[2 тома затворен мобилен пена] изолација пена комплет вклучува 2 волумени на 1 "W X 1" T X 6.Поради силна лепило

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : ЈП пена двострано лента е многу едноставен и лесен за употреба.ШИРОКО се КОРИСТИ : Ј�

3 M VHB Лента нуди трајни обврзници во начинот на кој механички сврзувачки елементи жаргон...

Спецификација : на 0.Оваа лента нуди долготраен, доследни и постојан обврзници на температури толку ниск

На истакна функција на Пена Лента 4492 е нејзината способност да се приспособат и да се поврзе со неправил

Овој производ е индустриски одделение лента погоден за широк спектар на влезот, монтажа, gasketing, и затвор�

Тоа е формулиран за повеќе тешки внатрешна и надворешна монтажа и поврзување на апликации.Лепило е зашт

Тоа се користи за општи и тешкидолжност запечатување цели во автомобил, мебел, и апаратот индустрии.Во п

За разлика од механички забележување на т.н " сили, на снимката може да ги растера рамномерно, така што ко

Многу погодна за сите стандардната лента пиштоли и лента точење.Транспортната лента може да се користи

2"; Лента Должина : 2 Метри / 6.Net Тежина : 9g; Пакет Содржина : 1 x Сунѓерот Лента.2"; Лента Должина : 2 Метри / 6.0 Featu

На снимката може да се користат.Тоа може да се користи на вашиот автомобил, дом, моторни дома, караван, бр

Заеднички користи вклучуваат автомобилската огледало сврзување, декоративни трим, плочките со имиња и

Посебна Карактеристика : conformable пена лента со исклучителна поврзување на сила е отпорна на УВ светлина, �

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 267g; Пакет Содржина : 10 Pcs x Сунѓерот Лента.Главната

5 mm50mm Application field1.На подолго време, повеќе леплива тоа ќе биде Идеална за кујната или бањата.затворени ќел�

Scroll