Обновено
Компактен Отскокнување & Вртливата Флеш (E-TTL, TTL TTL II III) Компатибилен со Canon EOS Бунтовнички T3i

Компактен Отскокнување & Вртливата Флеш (E-TTL, TTL TTL II III) Компатибилен со Canon EOS Бунтовнички T3i

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2856.00

Посветен флеш Компатибилен со Canon EOS, G, S Серија има вертикална отскокнување Опсег од 0° - 90° и хоризонтална вртливата Опсег од 10° - 60°.Автофокус помошни светилка, им помага на камерата да се фокусираат во ниско-светло ситуации.Вклучува diffuser.Водич Број, (Формула) : 32, (Водич Број = Растојание × f-број).Извор на енергија : 2x 1.5 V "АА" батерии (алкална, литиум, Ni Cad & Ni MH) - НЕ се ВКЛУЧЕНИ.СПЕЦИФИКАЦИИ : КОМПАТИБИЛНОСТ : Компатибилен со Канон e-TTL (I, II & III), Прирачник (Двоен Режим)ВОДИЧ БРОЈ ФОРМУЛА : 32 Водич Број = Растојание × f-number DIRECTIONAL : Отскокнување (од 0 до 90 Степени), Вртливата (65 до 95 Степени)БЕЗЖИЧНИ РАСТОЈАНИЕ : Yes 50 Метри во затворен простор, 33 Стапки Outdoors RECYCLE ВРЕМЕ : 4 Seconds LIGHT БОЈА (TEMP) : Бела 5600 KSHOE : Metal FUNCTIONS : Пред Завесата Sync, Режимот за штедење Енергија, Заштита од Прегревање, Меморија Functions SCREEN : LCDPOWER : 2 AA Алкални, Или Rechargable Ni-MHFLASH ЖИВОТ : Околу 500-1000 Трепка По Батеријата Charge INTERFACE : USB.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ДЕЛИКАТНА ДИЗАЈН Украсени со прстен ѕвона и црвена мали бери на центар, овие Божиќ лакови изгледа делик

Налепница големина е 3 X 1,6 Инчи Сива Боја За 75%.Ако купувате 1 производ во 3 инчи ќе добиете вкупно 2 decals (ид

1mm дупки во четири страничните панели се обезбеди голем проток на вода и да се спречи soiling на кутијата со

Моден случај.Оклоп случај.Отпорно на гребење заштитни случај.Smartwatch TPU заштитни случај.Smartwatch PC заштитни �

8 Инчи)НЕ се Компатибилни Со : LG V60 Thin Q (6.LG Сомот Телефон Случај со Напредни R2x Shockproof Технологија која Може

Една кука се состои од Хард ПластикаПВЦ,тешки и издржлив материјал,не е лесно да се пробие и да може да м�

✔️ Професионален Дизајн : Совршено да се вклопи во вашиот magsafe батеријата pack (2021) и лесно да се инсталира

【Применливи】Овој телефон случај е наменета за OneplNord N100( Не За OneplNord N10 5 G) 【високо квалитетен материјал�

720p HD филм снимање способност плус HDMI излез На Power Shot SD3500 Е Дигитална ELPH ви овозможува снимање на видео во

МАТЕРИЈАЛ : 316 L Медицински Нерѓосувачки Челик за сите пирсинг игли и телото накит; 2 парчиња уво пирсинг �

Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од типот : Кожа, коса фоликул детектор Цел : 50x, 200x Листа на

Направен од висок квалитет со силиконска материјал, мека и тешки, удобен за носење.Го замени watchband со ори

100% Сосема нов и висок квалитет за Garmin Пристап S40, Forerunner 245 / 245 Музика, Forerunner 645 / 645 Музика, Venu, Venu Sq / Sq Music Edition

НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ШИШЕ : Ова шише за вода се направени од не ' рѓосувачки челик за издржливост.Тоа има 20o

Стоката се на добар квалитет 85% конвенционалните нарачки ќе бидат доставени во рок од 718days.Некои далечни

НАПРАВИ ГО издвојува ПОВЕЌЕ #difff телефон случај совршено се вклопува околу вашиот телефон напуштање на

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Спиење Better The спиење машина вклучува 24 смирувачки звуци, бел шум, природни звуци; Тоа може да создаде мир�

Оваа замена на дел за вашиот лаптоп може да се користи како замена за вашите оригинални дел, ако оригина�

【Совршена заштита】 Уникатен работ TPU е во комбинација со вграден КОМПЈУТЕР за да го заштитите вашиот т�

【Компатибилност]】Погоден за One PlNord N100[Не се погодни за One PlNord N10 5 G], ве молиме проверете со вашиот телефо�

Сите батерии се CE / Ro HS / ISO9001 / FCC сертификат, ве молиме да бидат сигурни да го користите.Висок Капацитет 1500

Употреба во спални соби, playrooms, ходници, училници, дневна соба, детска соба, додадете смисла на учење и об�

Во Бизнисот, за Над 30 години !.Додавање на Предмети неделен ве Молиме да се врати да се Чувствувате Спорт�

Специјално дизајнирани за Bose Sound Link Микро Bluetooth звучник.Материјал : Мека водадоказ, neoprene, заштита на ваша�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Metal.Net Тежина : 30g; Пакет Содржина : 3 Pcs x Синџир Keychains.Главната Боја

Име На Производ : Ротари Прекинувач;Модел Бр : RS2534;Тип : 3 Поле 4 Позиции.Номинална Напон Кликнете Број : 4;А�

На количката карактеристики на горниот оддел со копче за заклучување, Внесете систем на заклучување за

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Метална рамка.Поликарбонат леќа.Заштита на вашите очи со Alphazet Сина Светлина Блокирање на Очила со вклуч

Scroll