Обновено
Ruland PCMR25-10-8-НА Стегање Зрак Спојка, Полиран Алуминиум, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 8mm Понесе Б Дијаметар, 25.4 mm OD, 31.8 mm Должина, 3.39 Nm Номинална вртежен момент

Ruland PCMR25-10-8-НА Стегање Зрак Спојка, Полиран Алуминиум, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 8mm Понесе Б

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1218.48

Менгеме монтажа стил инсталација помага да се зголеми прецизноста на позиционирањето.На полирани алуминиумски цевки се отпорни на корозија и може да работи на температури кои се движат од -40 до 225 степени Ф Оваа Ruland стегање четири зрак спојка е погоден за употреба во светло должност апликации како што се спојка серво мотор да доведе завртка во движење контрола систем.Компанијата, основана во 1937 година и со седиште во Marlborough, MA, е во согласност со Рестрикција на Опасни Супстанции (Ro HS) и Регистрација, Евалуација, Овластување, и Ограничување на Хемикалии (REACH) стандарди.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

7 сте Аголна 0.03 инчен Паралелно Форумот 4.4 мин / lbin Torsional Вкочанетост 632 Кап Завртки.Флексибилни Вратило С�

Шест зрак спојки имаат поголем вртежен момент и torsional вкочанетост од четири и еден зрак спојки за употре

Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, висока цврстина, силна носат, добра отпорност на то

Флексибилност на спојување може да се елиминира стресот помеѓу моторот и возите компоненти, и спојувањ�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Алуминиум Alloy.Net Тежина : 20g; Пакет Содржина : 1 x Вратило спојка.Гл�

Материјал : Алуминиум; Поврзување Дијаметар : 6.35 mm до 8mm; Вкупна Должина : 25мм / 0.98 инчен; надворешен Дијам�

Генерална моќ на трансмисија на спојување, исто така се користи во движење контрола на апликации и рота�

【Апликација】 вратило couplers се користи главно за CNC машини,серво мотори, вретено, чекор моторни итн.Ве мо�

Компанијата, основана во 1937 година и со седиште во Marlborough, MA, е во согласност со Рестрикција на Опасни Суп

Материјал : Алуминиум; Поврзување Дијаметар : 6.35 mm до 7mm; Вкупна Должина : 25мм / 0.98 инчен; надворешен Дијам�

Scroll