Обновено
Кралската Дизајни се Отвори Filigree Мотив 3 Светилка Finial за Светилка Сенка, Полиран Месинг - Наместете го на 2

Кралската Дизајни се Отвори Filigree Мотив 3 Светилка Finial за Светилка Сенка, Полиран Месинг - Наместете го

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 454.80

КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : Додадете декоративни акцент на вашата светилка со овој finial капа knob.Одличен начин да го надградите стил на било светилка.КРАЈ : Finial завршува дојде со заштитен лак слој, кој ги штити finials против промена на бојата и tarnishing и нема да бараат полирање.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Светилка finials се навој 1/4-27 за да одговара на стандард светилка на харфи.Finial Висина : 3".ФУНКЦИОНАЛНА : Во прилог на обезбедување на декоративни допир, на finial обезбедува абажур цврсто на стандардна маса или на подот светилка.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : едноставен за инсталација, завртки врз светилка харфа по инсталирањето на светилка сенка.Опис на производот Заврши на изгледот на вашата ламба и додадете контакт на стил со Кралската Дизајни Месинг Finials.Дали ви се сакаат едноставен и ефтин ажурирање, или враќање на античкиот светилка, Кралската Дизајни finials обезбеди дека завршувањето на допир.Finial завршува дојде со заштитен лак слој, кој ги штити finials против промена на бојата и tarnishing и нема да бараат полирање.Сите RDI finials се женски навој поединечно да одговара на стандардот на харфи.Од Производителот Заврши на изгледот на вашата ламба и додадете контакт на стил со Кралската Дизајни Месинг Finials.Дали ви се сакаат едноставен и ефтин ажурирање, или враќање на античкиот светилка, Кралската Дизајни finials обезбеди дека завршувањето на допир.Finial завршува дојде со заштитен лак слој, кој ги штити finials против промена на бојата и tarnishing и нема да бараат полирање.Сите RDI finials се женски навој поединечно да одговара на стандардот на харфи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

2 инчен високи; Нафта протри сребрен финиш;Работи за стандарден светлина тела.Dualтема дизајн се вклопува

КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : Додадете декоративни акцент на вашата светилка со овој finial капа knob.Одличен начин да го

Urbanest Parasol алуминиум светилка finial.Оваа finial мерки 1 3 / 8" високи и 7 / 8" во дијаметар.Темата големина е 1 / 4", со 2

Боја : бела златен раб, должина : 11 / 2 Силна practicability : висококвалитетна железна материјал се користи, и на �

СФЕРА ОБЛИК 1.5" Повлече висина x 1" ширина сфера светилка finial.Совршен круг на врвот исклучите вашиот маса

【ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА】 Монтажни светилка сенка за носител со Uоблик солидна рог рамка, може да обезбедува

✮Високо Квалитетни Материјали светилка сенка за харфа држачот е изработен од квалитетни железо метал �

68 инчен; топката на главата и на база може да се одвои.Пакетот вклучува : 1 pack 8 инчи жица цртање антички ме

Доброто urn дизајн 1 / 8IP тема големина одговара на стандард светилка цевка.Направени од цврстата екипа ме�

1" Високи Солидна Месинг Светилка Finial е навој 1 / 427 за да ги собере светилка харфа блузи.Атрактивни светла

Ширина1" X Длабочина5 / 8" X Висина27 / 8".Светла Месинг БУВ Светилка Finial.Многу Детални Метал Кастинг, Цврсти М�

Тема : стандард 1 / 427 Тоа е многу погоден за вертикални светла, рефлектори, табела светилки, старомодна та

8 инчен light duty црна позлатен светилка во свирењето на харфа, харфа носителот и finial сет.Врвот на харфа го п�

Боја : бела; Должина : 11 / 2"; Тема : 1 / 427 Употреба на висококвалитетна железна материјал, површината е рѓадо

Најдобар избор за вашиот осветлување надградба на проектот, направете ја вашата светилка повеќе профес

Пакетот вклучува : 1 pack 8 инчи бронза монтажни светилка харфа со топката светилка finial и седло (харфа носит

Суптилна и стилски парче со Ciata LED Светилка финалето, даде моќни, а сепак ниска копче акцент на вашата дне

ТРАДИЦИОНАЛЕН СТИЛ : Додадете декоративни акцент на вашата светилка со овој Ориентален finial капа knob.Одли

Пакетот вклучува : 2 x Светилка Сенка Finial.Големина : 11 / 2 Инчен; Тема : 1 / 4 27 Направени од висококвалитет ме�

Природните Бела Seashell Светилка Finial Со Среброобложено База Средината век Модерна Хром Финиш рачно израбо

Scroll