Обновено
Мерење Алатки HRC45/55/65 Волфрам Челик Крајот Мелници 2/4 Flute CNC Карбид Tiain Слој Копче Седиште Лице Рутер Малку Машина за Мелење Машина Алатки

Мерење Алатки HRC45/55/65 Волфрам Челик Крајот Мелници 2/4 Flute CNC Карбид Tiain Слој Копче Седиште Лице Рутер

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1080.00

Целосно Земјата Титаниум е оближена со Пресврт Вежба, Висока Прецизност, Брз Дупчење, Долг Живот, Мазна Чип Отстранување.Избор На W6542 Високо-брзински Челик, Титаниум-обложено Површина, Висока Ефикасност На Дупка Отворање. 118° Двојно остро Царинење Агол, Издржливи И Трајни, Нагло И Брзо.Двојно Тема U-облик Чип Flute Дизајн, Мазна И Рамна, Брзо Чип Отстранување Без Лепење На Алатката.Универзална Месо Тело Тип, Широко Се Користи, Стегање И Затегнување.Информации За Производот:Име На Производ : 45 Степен На Волфрам Челик Крајот Mill Material : Волфрам Steel Cutting Цврстина : 45°/55°/65°Слој : Tiain Coating Scope На Примена : Обработка На Работното Парче Материјали Со Тврдост Од 45 Степени, Како Што Се Од Нерѓосувачки Челик, Јаглероден Челик, Од Леано Железо, Умре Челик, Од Легиран Челик, Итн.Карактеристики : Висока Цврстина, Отпорност На Абење, Прецизното Позиционирање, Добра Чип Отстранување, Висока Efficiency Note : На Месо Тело Дијаметар На Вежба Малку Е Иста Како И Дијаметарот На Вежба Малку.Ве Молиме Потврдете Дали Тоа Може Да Биде Сериозна И Да Се Користат При Купување.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ве молиме проверете спецификација и бројот што треба пред да го купат.63 inch Cutting Должина : 32 mm / 1.63 инчен;С�

【Широк Апликации】Тоа е широко користен за да се engrave, вежба, мелница, се сече и се оцртува на дрвени пред

Whiteside Рутер Битови се направени со Премиум Карбид.Прецизност основа за правилна рамнотежа при високи ВР

Име на производ (издржливи во употреба) : Прави Рутер Малку;Тип : (најновата технологија) стрејт (Straight) Тип

За сечење дрво.Поголема прецизност.Обработка на дрво во алатки на саканиот облик и големина.Заштедите м

1+1 Дизајн.ДијамантПадна 4" Долго.Солидна Карбид Битови.Солидна карбид сечење алатки, како што се вежби и �

Овие се користи главно за гравирање машина.Широк Спектар на Материјали може да биде врежано или намалув

Име На Производ : Flute Рутер Малку;Главна Боја : Црна, Сива.Материјал : Карбид Падна;Flute Должина : 30мм / 1.18".у�

Премиум микрожито карбид совети обезбеди посилна поостри сечење на работ намалување носат за подолг ал

Дизајн : Прави.Користете го овој сестран екстра долг машина рутер малку за сите директно намалување на п

Особено погоден за РЕЈТИНГ и CRP = 40 проценти влакна содржина.Минимизира delamination и протриване поради посеб

Целосно Земјата Титаниум е оближена со Пресврт Вежба, Висока Прецизност, Брз Дупчење, Долг Живот, Мазна �

Ако стегање ракав се носи, треба да се заменат веднаш за да се избегне од вибрации, летање исклучување ил

Тип : Крајот Мелница.Материјал : Карбид Челик.Месо тело со дијаметар : 3.175 mm.Сечење на работ дијаметар : 0.3 m

Целосно Земјата Титаниум е оближена со Пресврт Вежба, Висока Прецизност, Брз Дупчење, Долг Живот, Мазна �

Месо тело со дијаметар : 3.175 mm.Вкупна должина : 33mm.Сечење на работ дијаметар : 0.1 mm.Диплома : 60°.Пакет големи

Scroll