Обновено
DIY 5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Полн Дијамантски Сјај Сјај Везови Кристал Крстот Бод Уметност Занает Понуда за Дома Ѕид Оркестарот 20X24Inch

DIY 5D Дијамант Сликарство Колекции за Возрасни, Полн Дијамантски Сјај Сјај Везови Кристал Крстот Бод Уметност

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1476.00

Ве молиме рамка со очила или дрвени и висат во вашиот дом, како и за декорација adornments.Спецификација : Материјал : Вештачки Дијамант Sequins + Canvas Coverage : Целосна Drill Size : 12x16inch, 16x20inch, 20x24inch Package Вклучува : ✔ High definition слика платно✔ Шарени круг дијаманти✔ Точка дијамант пенкало✔ Дијамант фах✔ Пинцети✔ Глина✔ Само-запечатување bags DIY Чекори : 1. ✨ 【Стилски ѕид оркестарот и подарок】 : Животната средина топла топи адхезивна паста има силна вискозност, не е лесно да падне.Користете книга или на вашата рака да притиснете на дијаманти за да се обезбеди тоа е повеќе витко. За да се избегне creasing, НЕ се свитка платно.

Повеќе детали

Material:
Artificial Diamond Sequins + Canvas
Coverage:
Full Drill
Size:
12x16inch, 16x20inch, 20x24inch
Package Includes:
✔ High definition painting canvas :
✔ Colorful round diamonds :
✔ Point diamond pen :
✔ Diamond tray :
✔ Tweezers :
✔ Clay :
✔ Self-sealing bags :
DIY Steps:
1.Open the box and check the diamond draw special tools. :
2.Refer to the table below the canvas to find the corresponding magic cube diamond. :
3.Apply a proper amount of diamond adhesive to the pen. :
4.Stick the corresponding diamond. :
5.Stick the diamond onto the corresponding canvas. :
6.The rest of the diamonds can be put inside the packaging bag. :
7.Use book or your hand to press the diamonds to ensure it's more stout. :
Notes:
1. Do NOT expose too much unfinished area of canvas in case of viscosity reduction. :
2. To avoid creasing, do NOT fold the canvas. :
3. The diamond inedible, do not let children play in order to avoid accidents such as swallowing. :
4. The product not included the frame. It is just a rolled canvas. Please frame it by glasses or wooden and hang in your home as for decoration adornments. :
5.If the diamond picture you receive is missing the diamond, Please contact us, we will deliver you the diamond for free to allow you to complete beautiful paintings. :

Слични производи во категоријата

Мирис : старомодни Крофна (класичен мешавина на тестото, цимет и шеќер).Црна Кањонот Шампон и средство за

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

1mm дупки во четири страничните панели се обезбеди голем проток на вода и да се спречи soiling на кутијата со

НАПРАВИ ГО издвојува ПОВЕЌЕ #difff телефон случај совршено се вклопува околу вашиот телефон напуштање на

【Совршена заштита】 Уникатен работ TPU е во комбинација со вграден КОМПЈУТЕР за да го заштитите вашиот т�

3 mm ★ На зајакнато стакло екран со некоја заштитна фолија е многу слатка, и филмот е фирма.Можете да прис�

Налепница големина е 3 X 1,9 Инчи Сива Боја 50%.Ако купувате 1 производ во 3 инчи ќе добиете вкупно 2 decals (иден�

【Применливи】Овој телефон случај е наменета за OneplNord N100( Не За OneplNord N10 5 G) 【високо квалитетен материјал�

Метална рамка.Поликарбонат леќа.Заштита на вашите очи со Alphazet Сина Светлина Блокирање на Очила со вклуч

720p HD филм снимање способност плус HDMI излез На Power Shot SD3500 Е Дигитална ELPH ви овозможува снимање на видео во

100% Сосема нов и висок квалитет за Garmin Пристап S40, Forerunner 245 / 245 Музика, Forerunner 645 / 645 Музика, Venu, Venu Sq / Sq Music Edition

Име На Производ : Ротари Прекинувач;Модел Бр : RS2534;Тип : 3 Поле 4 Позиции.Номинална Напон Кликнете Број : 4;А�

Стоката се на добар квалитет 85% конвенционалните нарачки ќе бидат доставени во рок од 718days.Некои далечни

МАТЕРИЈАЛ : 316 L Медицински Нерѓосувачки Челик за сите пирсинг игли и телото накит; 2 парчиња уво пирсинг �

100% сосема нов и висок квалитет.Стиснете Поправи,Постојат две бои : виолетова и розова.Тоа се користи за д

Налепница големина е 3 X 1,6 Инчи Сива Боја За 75%.Ако купувате 1 производ во 3 инчи ќе добиете вкупно 2 decals (ид

5 g Gross Тежина : околу 88 g Pattern : Панда / Лав / Крава / 4 D Elephant Packing Листа : 1* Црно Бела Сензорни Toy Note : Поради свет

Во Бизнисот, за Над 30 години !.Додавање на Предмети неделен ве Молиме да се врати да се Чувствувате Спорт�

ДЕЛИКАТНА ДИЗАЈН Украсени со прстен ѕвона и црвена мали бери на центар, овие Божиќ лакови изгледа делик

Scroll