Обновено
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Маестро E206XT Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Маестро E206XT Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45°

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2313.60

На Giga MIMO16-5 G™ (Џиновски MIMO) од Wir Eng® е моќен, иновативни, точно MIMO антена особено погоден за морската средина.Една година производителот со гаранција.На Giga MIMO16-5 G™ себе мерки 37.Бидејќи Giga MIMO16-5 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку услуга кули во различни насоки, или кога се со цел услуга кула не е практичен, како што се движат локации или кога корисникот се наоѓа помеѓу повеќе услуга кули.2 инчи и тежи 37 кг.На Giga MIMO16-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на шеснаесет држава на уметноста антени и висока ефикасност combiners, кој ултра-линеарен одговор на сите фреквенции помеѓу 450 MHz и 6000 MHz за поддршка на речиси сите мобилни/дата превозници во светот!Овој сет, направи за подобрување на Маестро E206 XT јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™ и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување на Маестро E206 XT. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO16-5 G™ наоѓа значително повисока од Маестро E206 XT локација.На Giga MIMO16-5 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за вашата Маестро E206 XT како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO16-5 G™ карактеристики антена елементи кои се целосно затворени и сите временски услови отпорни, и е исто така погоден како скок антена и во областа на апликации (newscasting, кампување, итн.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

На Giga MIMO165 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на шеснаесет држава на уметноста антени и висока еф

Овој сет, направи за подобрување на Црвен Лав на RAM6921 Sixnet Мобилната RTU јачина на сигналот и податоци авто�

Напредни 10d B Yagi 3 G 4 G LTE XLTE Насочен Антена Технологијата го Подобрува Здраво Брзина НА&Т Конективност.Спр�

OMNI АНТЕНА : На Flare DB+ мобилната бустер комплет доаѓа со Yagi насочен антена и да ги комбинира внатрешна анте

【2 Затворен Антени】Hi Boost мобилен телефон сигнал бустер дава 2 затворен антени двојно да се зголеми покр�

На Wide Ant2Лајт™ од Wir Eng® е вистински MIMO (двоен ±45° бран polarizations), целосно ограден, сите временски услови, ул�

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

Овој сет, направи за подобрување на net Module NB2700 Мобилни јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува dual

На Giga MIMO165 G™ карактеристики антена елементи кои се целосно затворени и сите временски услови отпорни, и

На Giga MIMO165 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на шеснаесет држава на уметноста антени и висока еф

000 квадратни.Мобилен телефон сигнал бустери е совршен за луѓето кои имаат потреба од брзо префрлање на с

На Giga MIMO165 G™ карактеристики антена елементи кои се целосно затворени и сите временски услови отпорни, и

Таа, исто така доаѓа со инструкции за тоа како да се инсталира и да ги тестираат својата нова антена booste..

Поддршка 2 G, 3 G, 4 G и 5 G компатибилен за подобрување на податоци брзина 【Мултинапојување】На камион сигна

На Giga MIMO165 G™ карактеристики антена елементи кои се целосно затворени и сите временски услови отпорни, и

На Wide Ant2Лајт™ од Wir Eng® е вистински MIMO (двоен ±45° бран polarizations), целосно ограден, сите временски услови, ул�

На Giga MIMO165 G™ елементи се запечатени во антиУВ висококвалитетна ABS пластика за врвни перформанси незави�

На Giga MIMO165 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултраефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со це�

Мобилната и Повеќе.Погоден За Оддалечена Област.Fcc Одобрен На : бустер е во согласност со барањата на ста

На Giga MIMO™ содржи две групи на независни антени (еден сет со +45° поларизација и на други со 45° поларизациј

На Giga MIMO™ оперативен фреквентен опсег е 6903800 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360°

Мобилен Телефон Антена Засилувач : најновите SP18 антена X генерација произведува овие бустери и други мо�

AC / DC Адаптер Компатибилен Со Алкател ТМобиле ALCCELL 9961 4 G LTE Cellspot Сигнал Бустер ✔【Текст】 : AC 100240 V 50 / 60 Hz ✔【

2 инчи и тежи 18.Една година производителот со гаранција.Оваа Giga MIMO™ систем е направен за Црвен Лав на SN6901

Scroll