Обновено
20pcs Кристал AB Смола Flatback Rhinestones Tear Drop Кристал Камења се Шие На Бележник Strass за DIY Занаети 16-27mm

20pcs Кристал AB Смола Flatback Rhinestones Tear Drop Кристал Камења се Шие На Бележник Strass за DIY Занаети

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 335.76

Широк Апликации : занает материјали може да се направи на различни DIY ракотворби и исто така погоден за деца.Тие се широко се користи во изработка на накит, украс, додатоци, Божиќ украси, свадба занаети, свадба декорации, фаза фустани и др.Добра Образовна Алатка : Работи доста добра за развој на детската имагинација, креативност, прст флексибилност, и така натаму.Тоа е, исто така, забавен начин за да комуницирате со деца, пријатели и семејството.Топло Известувања : Мали предмети, деца под 3 години треба да биде придружена од страна на возрасните додека играте.Направи од јасно акрилик, мулти-боја rhinestones безбедно украси, на човековиот живот повеќе колоритни и значајни, што го заслужуваат да го купи и да го направи дома, подароци, облека повеќе уникатен. 100% Задоволството Гарантира : Ние веруваме дека ќе љубов оваа колекција на прекрасни цветни лигите шарм.Ако сте незадоволни во било кој начин, да ги споделите со нас и ние ќе го направи тоа право за вас!.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Боја : сина боја со сребрена раб.Големина : 18x25mm,Количина : 50pcs,Облик : лист форма.Висок Квалитет,Доведе Сло

Срцето Само Лепило Висок Квалитет Големи Акрилик (Пластика) Рамна Назад Rhinestones, 50mm големина е 2".Одлично з

Материјал â€" Sequins се направени од квалитетен материјал, мазна и трајни производи за користење.Едностав

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Изработени од квалитетен материјал, безбедно и безопасно да кожа, перат и издржливи.Едн

100 Парчиња на Teardrop Акрилик (Пластика) Рамна Назад Rhinestones се 6x10mm или 1 / 4" x 7 / 16".дијаметар.Тие се водат слобо�

Производ Discription : Flatback Rhinestones Материјал : Стакло во Боја : Сафир Пакет, вклучувајќи : SS10 (1440 парчиња) Употре�

Сребро Beaded Кристал Applique 4.25".Производство : дизајнер, рака за шиење со користење на висококвалитетни ткае

Материјал : Акрилик Камења.Големина : 10мм.Количина : 500 компјутери.Широк апликации : овие кристал може да �

Пакување : 5 метри / roll.Кристал големина : SS6 2 mm 400 rhinestones / метар.SS8 2,5 mm 330pcs rhinestones / m, SS10 2.8 mm 305pcs rhinestones / m, SS12 3м

Материјал – Sequins се направени од квалитетен материјал, мазна и трајни производи за користење.Едноставн�

Екстра Големи Teardrop Акрилик (Пластика) Рамна Назад Rhinestones се 62x42mm или 27 / 16" x 121 / 32".Тие се водат слободна (бе�

Специјално дизајниран за i Pad Про 11 инчен 2020&2018 објавени (модел : A2228 / A2068 / A2230 / A2231 / A1980 / A2013 / A1934 / A1979).Ве мол�

Широка употреба : разни димензии на круг стакло камења се во можност да ги исполни вашите DIY потреби, мож�

Боја : Кралска Сина.Големина : 3мм (10ss).Количина : 1440pc.Облик : Ѕвезда.Транспарентно 1440pc Rhinestones кристали Пето

Материјал – Sequins се направени од квалитетен материјал, мазна и трајни производи за користење.Едноставн�

ГОЛЕМИНА, КОЛИЧИНА & ФОРМИ – 48 ПАРЧИЊА голема сребрена ноктот да се шие на поставување на кристал се меш�

Кристално јасна лабава sequins е за вез, булчински, applique, уметности, занаети разубавувањето.Пенливи sequins мож

✦Количина : 5 видови на стил ретро rhinestones бисер копчето вкупно 25 компјутери ✦Елегантна Надворешност : ко

✿Материјал : фенси камења направен од висок квалитет на k9 кристал + челик позлатен назад(потрајни) ✿Shinny

Дојде во вкупно 500 парчиња на rhinestones во пакет на услуги кои можете да ги користите за долго време.Каракте�

Материјал : Смола Rhinestones.Големина : 8x13mm 10x14mm.Количина : 200pcs.Широк апликации : овие кристал може да се приме�

Scroll