Обновено
6 ТЕШКИ СЛАЈД МЕНГЕМЕ НА НАЗАД СО МЕТРИЧКИ DIAL (3900-2706)

6 ТЕШКИ СЛАЈД МЕНГЕМЕ НА НАЗАД СО МЕТРИЧКИ DIAL (3900-2706)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 12908.64

6" Тешки Слајд менгеме на назад со Метрички Dial Погоден за стегање меки материјали како алуминиум, бакар, итн.Обезбедува цврсто на вежба притиснете маса и се движи слични на вертикална мелница.Прецизното позиционирање во две насоки (вкрстени).Секој бирање е завршено во .1mm зголемувања за прецизно усогласувања и лесно се прилагодува на 0.Топката чудак рачки се цврста и балансирана.Се хранат завртки се намали теми.Топлина третираат челични вилици.Висок степен на екипа тело.Рачките се јасно од мелница табела.База има 8" X Висок степен на екипа тело. 5" топ моделот, кој е 3.5" центар до центар и од спротива.Вилицата длабочина е 1-11/16".Крстот патување и вилицата ширина 6".Вилицата отворање на е 5.8".Надолжни патување е 8".Тежината е 63 кг.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Агресивни обработка на што се малку како .060 од очигледна.Идеален за smal многу големини, тешко апликации и

Сосема нов и висок квалитет!.Материјал : Алуминиум Легура.тој производ е лесен за употреба дома, DIY.Менге�

Материјал : Aluminum_alloy.Направени од високо квалитетни материјали, трајни и практични.Примена : стегање на о

Круг Делови : стегање механизам може да се реализира една фирма и не‑деструктивни врска помеѓу круг дел

Вилицата капи прикачите да и ги покрие сет од 21 / 2"широк serrated менгеме на назад вилици да shield деликатна ра�

ИДЕАЛЕН за УПОТРЕБА : Одличен за дупчење, прислушување, и reaming задачи; конструиран за точни и разноврсна �

Материјал : Алуминиум.Сосема нов и висок квалитет.Фрлија Алуминиумски Тело Челик Завртка и да се Справи

Оваа менгеме на назад е така дизајниран што на хоризонтална генерирани од страна на затегнување на рачк

КОРИСНА КЛУПАТА менгеме на назад На менгеме на назад тело е направен од леано железо, цврсти и тешки, ви�

Оваа цинк умре фрлија мини менгеме на назад цврсто grasps мали workpieces за прецизно дупчење на маса врвот.Тоа �

2" вилицата ширина.Пакет димензии : 6.25" x 4.25" x 3.75".Приближна тежина : 7.57 lbs.Идеален за одржување на мали дело�

Број на модел : Мини Заменик алатка.Материјал : Железо + челик.Отстранлив гума вилица заштита ракав.Висок

Ова е нов прстен менгеме.Добро направени стегачот го прави работи на прстени полесно.Дршката карактери�

Точни да 0.002 по 4 на squareness и 0.006 по 4 на паралелизам без основа.Менгеме на назад Копче : 11.11 mm табела слот шир

Едноставна стегање и ослободување со внатрешниот хексагонални копче.Доаѓа со нерешенонадолу ефект.Нап

Заштитете го вашиот важна работа парчиња од несакана marring и гребење со менгеме на назад и вилиците.Мулти

3 Инчи / 75mm 2 НАЧИН на ПРЕЦИЗНОСТ МАШИНСКА ЗАМЕНИК МЕЛНИЧКАТА СТЕГАЊЕ ИНЖЕНЕРИНГ АЛАТКА...

V Обликот ЖлебовиСо специјално дизајнирани V обликот на површината и edge, тоа може да се поправи и да се за

Производот е 69902 менгеме на назад, F60 S НЕПОДВИЖНА.Производот се користи за воздушниот компресор додатоц�

Премиум материјалот, исклучителна workership, висока ефикасност.Високо квалитетен материјал обезбедува мак

Scroll