Обновено
Прстен Носила, Висока Моќност Прирачник Завртка Прстен Проширувач Прст Sizer Стап Прилагоди Прстен Големини 1-14

Прстен Носила, Висока Моќност Прирачник Завртка Прстен Проширувач Прст Sizer Стап Прилагоди Прстен Големини

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1979.76

Постојат четири типови на меѓународниот стандард за поддршка на различен тип на мерења.U.S Големина на : НЕ.Од 1 до 14(САД), Јапонија Големина на : НЕ.1 32(Нема), Хонг Конг Големина на : НЕ.8 32(Нема), Европската Големина на : НЕ.41 74(U - Обем).Монтажни Т-форма ротари рачка, тоа може да биде одделен со ротирачки анти-насока на стрелките на часовникот насока покрај одвоен тоа може да зачувате простор.Тоа може да се постигне најдобар резултат за цврст метал како Платинум и Платина К. Овој рачна прстен носила е компактен но сепак моќна алатка за проширување прстени.Пакет Листа : 1 * Прстен Носила 1 * Справи со Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Метал Боја : Црна и Сребрена Големина : Прибл. 30.5 cm/12.01 Карактеристики : 1. Постојат четири типови на меѓународниот стандард за поддршка на различен тип на мерења. 2. U. С Големина на : НЕ.Од 1 до 14(САД), Јапонија Големина на : НЕ.1 32(Нема), Хонг Конг Големина на : НЕ.8 32(Нема), Европската Големина на : НЕ.41 74(U - Обем). 3. Монтажни Т-форма ротари рачка, тоа може да биде одделен со ротирачки анти-насока на стрелките на часовникот насока покрај одвоен тоа може да зачувате простор. 4. Тоа може да се постигне најдобар резултат за цврст метал како Платинум и Платина K. 5. Оваа рачна прстен носила е компактен но сепак моќна алатка за проширување прстени.

Повеќе детали

Condition:
100% Brand New
Material:
Metal
Color:
Black and Silver
Size:
Approx. 30.5cm/12.01in
Features:
1. There are four types of international standard to support different type of measurement. :
2. U.S Size:
NO.1 to 14(US), Japan Size
3. Detachable T-shape rotary handle, it can be detached by rotating anti-clockwise direction besides detached it can save storage space. :
4. It can achieve best result for hard metal such as Platinum and Platinum K. :
5. This hand-operated ring stretcher is a compact yet powerful tool for enlarging rings. :

Слични производи во категоријата

12 Единици Во Пакет 1 / 4" Навој 1 / 4" Mandrel.Компатибилен Со Rotay Tools.Професионален Квалитет.ЈАСТРЕБ ЗАВРТКА & MANDR

Овој висок квалитет прстен носила обезбедува исклучително точни прстен големина.Тоа може да ви помогне

Прстен прст големини одат од големината 013 Боја : Црна.Материјал : Пластика.Боја : Црна Материјал : Пласти�

Мала тежина и соодветна големина е лесно да се преземе заедно и употреба.Прст големина е означен за мере

27 Парчиња Метал Прстен Sizer Постави направени од челик,НИ големина(013),доаѓаат во половина големини,доаѓа�

Материјал : Бакар Позлата Алуминиум, Пластика; Мерен опсег : 013 (НИ); Вкупната Големина : 290 x 30мм / 11.4" x 1.2" (L*

Карактеристики : 1 Постојат четири типови на меѓународниот стандард за поддршка на различен тип на мере�

【Практични】Вообичаено се користи во рингот изработка, поправка и проширување 【Парична казна изработ�

Совршен накит алатки во собата за прстен одлуки и други накит работа Прстен mandrel и гумен чекан може да ви

Ова е хривнија mandrel мерка алатка, цврсти и издржливи да ја користите.Можете да се измери нараквица со mandre

Издржливи 3 / 8" окно.Прецизно изработени за да се елиминира offцентар за вртење.За користење со шише затки

Едноставен и лесен за употреба.Легиран челик изградба, цврсти и издржливи во употреба.Доаѓа со целосна �

На висококвалитетни производи и услуги е наш приоритет.Нерѓосувачки челик прстен sizer алатки во собата е

* Тип : мерење sizer работи како појас,што се користи во прстите и нараквица за мерење на големини...

06 инчен, 0.Убав подарок материјали : Можете да го испратите овие накит изработка на материјали за вашите �

Оваа mandrel е формулиран со еден генијален дизајн кој ќе ви овозможи да се направи комплицирано јазли и ту�

【Пакет Вклучуваат】Овој Накит Прстен Sizer Алатки сет вклучува многу алатки кои ги задоволуваат вашите п�

Невидливи Прстен Големина Прилагодувач за лабава прстени Прстен Прилагодувач да ги собере сите Прстен�

НАКИТ ПРСТЕН SIZER GUAGE : прстен mandrel површина е мазна, удобно да го носат, не ќе нула вашите прсти.Монтажни ди

Стап : за 1 инч во дијаметар (25мм), 9.84 инчи долг (250mm).Прстен : околу 11~22mm внатрешен дијаметар, 28pcs / set.Пакет : 1p

Целосно 10 ролни бакарни жици во 10 фиксна бои, а секоја боја 1 ролна.10 РОЛНИ 10 БОИ НАКИТ BEADING ЖИЦА : уметничк

【Намена и начин на користење】 : НИ големина,Вие само треба да го стави како прстен од својата рака и да

Совршен накит алатка за прстен одлуки и други накит работа.H.К.големина на 0~33, НИ големина на 0~15, два вида

Посебно дизајниран за репарација и поправање на прстени, поправање и проширување прстени.Се користи за

????Практична накит мерење алатка, може да се користи за прстен накит одлуки ????Прецизни и економски прсте

Scroll