Обновено
openPIC про СЛИК Развој Одбор со dsPIC33EP256GP506 MCU Картичка

openPIC про СЛИК Развој Одбор со dsPIC33EP256GP506 MCU Картичка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 652.80

Демо Изворниот Код Е Предвидено.На Open PIC Про Развој Одбор е наменет како за развој, демонстрација и тестирање платформа за многу семејства на Microchip 8-битна,16-битна и 32-битна микроконтролерски уреди.Одборот карактеристики сите потребни хардвер (како што се напојување, заеднички кориснички интерфејси, модули, комуникации, и I/O поврзување) да се започне со развивање и дебагирање целосно вградени во апликацијата.Ние дизајниравме преку 15 различни MCU Картичка одбори да им овозможат на Open PIC Pro.By сега,тие се PIC28-А V2, PIC28-Б V2, PIC44-А V2, PIC44-Б V2, PIC44-C V2, PIC64-А V2, PIC64-Б V2, PIC64-C V2, PIC64-D V2, PIC64-MZ V2, PIC80-А V2, PIC80-Б V2, PIC100-А V2, PIC100-Б V2, PIC100-MZ V2, PIC144-А V2 и PIC144-MZ V2 што е соодветно за повеќето PIC24, ds PIC33, PIC32 микроконтролерски семејства во 28-pin, 44-pin, 64-pin, 80-pin 100-pin, и 144-pin TQFP пакети.Различни микроконтролери се поддржани со користење на овие MCU картички, кои се поставени во на-табла женски MCU контактот на Open PIC Про Развој Одбор.Над 20 примери( врз основа на MPLAB X IDE+XC16/32 Компајлер),Шематски,MPLAB X IDE,XC16/XC32 Компајлер,datasheet итн.ќе бидат обезбедени.Што можете да ги преземете од официјалниот сајт.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Сите батерии се CE / Ro HS / ISO9001 / FCC сертификат, ве молиме да бидат сигурни да го користите.Висок Капацитет 1500

Кликнете повторно да го исклучите, а индикатор светлото ќе изгасне.Нашите Помине Уметност Печатач Комб�

100% Сосема нов и висок квалитет за Garmin Пристап S40, Forerunner 245 / 245 Музика, Forerunner 645 / 645 Музика, Venu, Venu Sq / Sq Music Edition

НАПРАВИ ГО издвојува ПОВЕЌЕ #difff телефон случај совршено се вклопува околу вашиот телефон напуштање на

100% сосема нов и висок квалитет.Стиснете Поправи,Постојат две бои : виолетова и розова.Тоа се користи за д

HDMI Корекција Џек Insert Спојка тип (женски конектори на предната и задната страна).Се вклопува во било кој �

0 интерфејс, со висок пренос стапка и стабилна работа.0 интерфејс, со висок пренос стапка и стабилна рабо�

Со овој производ, вие не треба да се грижи за безбедноста на мотоцикли.Направени на CNC алуминиум, издржли

На количката карактеристики на горниот оддел со копче за заклучување, Внесете систем на заклучување за

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Width : 36"; Д�

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИШколка е направен од висококвалитетни пластични материјали,животната сре�

AdaptaКлупи.Огледала.МИР НА УМОТ : на Децата Фабрика пена производи се GREENGUARD Gold Certified да се осигура дека тие

Моден случај.Оклоп случај.Отпорно на гребење заштитни случај.Smartwatch TPU заштитни случај.Smartwatch PC заштитни �

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Налепница големина е 4 X 2,2 Инчи Боја На Небото Сино.Винил на прилично добар квалитет, само лепило, водоот

Scroll