Обновено
HONGLIUDSF Дијастолниот Релаксација, Фитнес Пена Ролери, Пена Ролери Масажа Мускулест, Рек Дизајн Actuate Точка Терапија за Болка во Грбот и Нога Мускулите 45см

HONGLIUDSF Дијастолниот Релаксација, Фитнес Пена Ролери, Пена Ролери Масажа Мускулест, Рек Дизајн Actuate Точка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1550.40

, Прави спортски и канцеларија.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето.Одличен за тркачи, спортисти прекрстени, јога и пилатес лекари, пливачи и многу други.Се тркалаат пена ролни пред или по загревање вежби и смирувачки, преоптоварените со работа на мускулите и масажа на рацете и нозете.Умерена мекост обезбедува убаво се вклопуваат;површината На контактот е отпорна на абење и издржливи.Масажа област со врвот на прстот : Ублажува болката во мускулите и ја зголемува времето за опоравување.Ние преземе целосна одговорност за квалитетот на нашите производи и ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем ефикасно.Погоден за различни делови од телото : тоа може да се користи за да се опуштите мускулите во грбот, рамениците, вратот, грбот и нозете;Тоа помага да се подобри на феноменот на мускулите и во другите делови на телото, кои треба да се неопходност за дома.Медиумите материјал, комфорни и издржливи носат густина : надворешниот слој е средна густина ЕВА пена подвижна точка 3 D технологија може ефикасно олеснување мускулите мачки.Пена ролни уништи сраснување на меките ткива, зголемување на циркулацијата на крвта, ја зголемуваат еластичноста и да се забрза времето за опоравување.Тапанот пена може да обезбеди длабоко ткиво масажа за ублажување на болка, болка, јазли и напнатост.спецификација : Size45 × 14 cmmaterial EVA material Scope Fitness, јога, спортови, масажа, итн.Популарна со спортски ентузијасти : Користете пред обуката да се релаксирате мускулите, да се подобри ефикасноста и да се спречи спортски повреди;По завршувањето на обуката, за ублажување на болката во мускулите и брзо опоравување после тренинг.

Повеќе детали

45 × 14 cm :
material :
EVA material :
Fitness, yoga, sports, massage, etc. :
Packing list:
Foam roller × 1 :

Слични производи во категоријата

Рака Употреба : Заедничка масажа ролери усвои криви дизајн, кој е удобно на кој било дел од рака, може да �

На Gaiam Врати Мазна Површина ШупливиCore Мускулите Ролери карактеристики мазна текстура површината за фир

Нога Масажа се Стигне и целна нога мускули со прецизност да помогне да се пробие до мускулите adhesions и ож�

пена.Изграден за да се надмине и outlast продавница модел пена ролки.Изградена од затворенклетка, топлинау�

Сет од 3 Пена Ролки : ви Помага torelieve Мускулите на Тензии и да се зголеми Мускулната Рефлексологија, да се

Две пена ролки во едно.Висок квалитет, цврста пена.Текстура дизајн цели тесни ткива.Предности ВО ПОГЛЕД

ЕФИКАСНА НАПЛАТА : Направени во САД, нашата премиум длабоко ткиво масажа алатка е изграден за контролир�

Тоа е разноврсна фитнес алатка за Јога, рехабилитација вежби, стабилност вежба, итн.Пена ролери каракте�

За разлика од традиционалните пена ролки, на ЈАГЛЕРОД е екстра фирма и високо профилирани нодули се оди

Целото тело пена ролери направени од високогустина ЕВА пена и е Латекс Слободни.Идеален за рамнотежа ве

【6Во1 Пена Ролери поставите】Вклучени 1*12 инчен шупливи Core Масажа Ролери, 1*6 инчен Двојно од Кикирики Мас�

Совршен придружник за јога и Пилатес , но добро прилагодени за тркачи или за испирање на млечна киселина

САМО МАСАЖА : се Даде неверојатна масажа во удобноста на вашиот дом!Овој сет на масажа топки и ролери има

Помогне да се зголеми циркулацијата, олеснување на болка и вкочанетост и да им помогнат на рехабилитаци

4") се Справи со големина околу 12cm(4.Идеален за широк спектар на фитнесповрзани значења, вклучувајќи физи�

Ader пена гума ролери (пена подлога) за опрема за вежбање.Клупата е нога навивам, ногата екстензија, пеќска

Scroll