Обновено
DYMO Д1 Високи Перформанси Флексибилни Најлон Ткаенина Лента за Етикета на Одлуки, 1/2-инчен, Црните букви на Белата, 12-Метарски Кертриџ (16953), DYMO Автентични

DYMO Д1 Високи Перформанси Флексибилни Најлон Ткаенина Лента за Етикета на Одлуки, 1/2-инчен, Црните букви на

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 328.08

Висок квалитет на флексибилни етикета произведувач на лента што се придржува до криви површини на пластика, хартија, метал, дрво и стакло и е идеален за етикетирање канцелариски материјали, електронски додатоци, и повеќе.Лесно кора, сплит-назад прави одвојување лепило етикети од лента поддршка на snap.Никогаш не треба мастило или тонер : етикети се креирани со термички трансфер печатење.Етикета лента е отпорен на вода и withstands изложеност на сончева светлина, без исчезнува или пилинг.За употреба со повеќето DYMO етикета на одлуки, вклучувајќи LMPC II, LM350, LP350, LM260 P, LM450, LM210 D, LM120 P, LM220 P, LM155, LM150, LP250, DUO, LM160, LM280, LM360 D, LM420 P, LM450 D, LM500 TS, LMPn P (етикета на одлуки се продава одделно).

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЛЕНТА НАЛЕПНИЦА Направени од најновите акриликгел материјал нашата транспарентна с

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

ПАКЕТ ќе добиете 4* двострано лента.Секоја лента е 5m / 16.5 FT во должина, 50mm во ширина, дебелина 1mm.Лесно да �

Идеален за Употреба : Подарокобвивката.Оригиналниот сатенфиниш, подарок завиткување лента.Идеален за У

Уникатен сатенски финиш исчезнува на повеќето подарокзаврши трудови.Држи безбедно да хартија за завит�

Молиме Забележете : .Ве молиме имајте предвид дека ние не препорачуваме користење на влажни прашливи, гр

【ЛЕСНО ДА се РЕФИЛ】 : транспарентна лента со дијаметар од пластични окно е 1 инчен / 25 мм, која одговара �

Виски Монтажа на Производи што имаат леплив на двете страни и оставете монтажа на слики, фотографии, укр

СИЛНО ЛЕПИЛО LGTK метзаврши невидлива касета не се промени бојата, а исто така ќе останете доследни и сил�

Scroll