Обновено
МИШЕЛИН Автомобилската Вози Појас Idler SMAMP42017

МИШЕЛИН Автомобилската Вози Појас Idler SMAMP42017

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 513.12

Трајни Изградба - МИШЕЛИН idlers се дизајнирани со премиум компоненти за да се генерираат тензии и ги водат со висока доверба.Избегнувајте Вибрации - МИШЕЛИН idlers обезбеди непречено и ефикасно ротирачка точка за вашиот автомобил е моторот појас диск, спречување на непотребните гасена.Намалување Носат и Триење - имаме развиена нашата МИШЕЛИН Idlers за намалување на вибрации, носат, и триење во моторот се вози појас системи за да испорача услуга живот очекува како OE премиум компоненти.Го заменува 89017, 38015, 49011 OE дел броеви.Една Година Производот Гаранција - Дефекти во материјалот и изработката, под нормална и услуги, за Мишелин серпентина и времето ремени, tensioners, и idlers дистрибуиран од страна на ИНСТИТУТОТ, се оправдани за период од една година од датумот на испорака.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Трајни Изградба МИШЕЛИН idlers се дизајнирани со премиум компоненти за да се генерираат тензии и ги водат

Го заменува возачот страна, врвот монтирани серво волан пумпа со idler заградата.Направен во Вичита, Канза

Челик и термопластични изградба дизајниран да тесни производство tolerances за висока издржливост и квалит�

Scroll