Обновено
HIBLOW HP-120LL Езерцето Aerator/Септички Линеарна Воздушна Пумпа

HIBLOW HP-120LL Езерцето Aerator/Септички Линеарна Воздушна Пумпа

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 11292.96

Тивко, енергетски ефикасен, масло/ подмачкување бесплатно, отворено УЛ оценет.За септички и третман на отпадни води системи.Аерација за бари до 1 хектари во 10 " или помалку во длабочина.Помага да се задржи водата чисти и јасни.Промовира здрава кислород нивоа за риба, за да напредува и расте.Циркулира вода - рамномерно дистрибуција на кислород и температурата на водата.Помага во спречување на риба убие во зима.Премиум квалитет и долговечност - произведени со експерт craftmanship користење на најдобрите материјали.Може да биде повторно изграден 2 пати за дел од цената на нов aerator.Види HIBLOW веб - страницата за поддршка за видео туторијал.На Hiblow HP-120 LL е соодветна замена за Gast SPP-120, HP-120, Томас 5120, и многу други 120 LPM воздушни пумпи.На Hiblow HP-120 LL најчесто се користи за многу 750 GPD системи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

25 VQ Серија.За Модел 611, 615, 615 C, 768 B, 769, 844, 844 H, 936, 936 F, 950, 992, G936 За Хидраулични Ване Пумпа.Левата Рака Ротација

Во 2006 година, Kamoer беше именуван за "Kamoer Течност" и првиот перисталтиката пумпа беше развиена.Мотор : Stepper �

Увезени.вештачки единствена ????Се сретне Lenora, зачудувачки јасна пумпи во вегетаријанската кожа со Petit Cade

Truper Центрифугални Impellers Пумпа за Вода 1 HP.Дувачкиот impeller.За домашна употреба.Моќност : 1 HP Напон : 120 V / 60 Hz

Материјал : Висок квалитет,издржливи и отпорни на оштетување.Лесен за инсталација.Замена Дистрибутер Р�

ПогореЗемјата Базен Пумпа, 3 / 4 HP, 1 Фаза, 115 / 230 Напон, 11.1 / 5.6 Засилувачи, Влезот 11 / 2 In., Мотор Тип Capacitor Почет

Прилагодувач Plug Печат.Моќ Цилиндар Печат.Контрола Вентил Печат.Пумпа За Печат.Клипот Род Крајот Черупк�

Двебрзина високи перформанси пумпа.Надворешни прилагодливи регулатор на притисок.Се повлече страна вн

8 M)1 X Брз Полнач.Пакет Including1 X Електричен Погон Хидраулични Pump1 X Масло Црево(1.ГолемиКапацитет на Резерво�

Полесен за управување наместо рака пумпа, кои ви даваат брзина ќе треба по прифатлива цена.Не е "фрлаат" �

VP тип низок притисок променлива ване пумпа е унитарна акција променлива ване пумпа.Ако имате било какви

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Гумен ѓон.Пета мерки околу 3 инчи".TPR гу

ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Пумпа може да се користи вертикално или хоризонтално за лесен пласман во вашиот е

1 Ние ќе организираме побрзо експрес да ја испорача вашата цел со бесплатен превозот( DHL ПРОЗОРЦИ FEDEX ТН�

Нека вашиот двор изгледа толку amusingly украсени од страна на соларна пумпа за вода.Слободна Стои и Лесен з�

2 W соларен панел, нашите пумпа користи сончевата енергија и се извршува автоматски, без батерии или елек

За Хидраулична Пумпа.За Модел 776 C, 776 D, 777 B, 777 D.Лесно во и надвор одговара.CTP Хидраулични пумпи се дизајнир

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Синтетички единствена.Пета м�

Увезени.Гумен ѓон.Пета мерки околу 5 инчи".Платформа мерки околу 1.25" (Приближно).ФИТИНГ СОВЕТИ : ТОЧНО ДА Г

Примена : : серво волан пумпа е директна замена за 20052008 година Пилот, 20052010 Одисеја и 20072013 Акура MDX.Ве молим

100% Ткаенина или Текстил.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу not_applicable од лак.Пета мерки околу 2.25 инчи".Л�

ПУМПА МОДЕЛ : HPV35, АПЛИКАЦИЈА МОДЕЛ : PC603 PC605 PC606 ОПИС : ХИДРАУЛИЧНА ПУМПА ПЕЧАТ КОМПЛЕТ, ГЛАВНАТА ПУМПА ПЕЧ�

КВАЛИТЕТ КОЈ ТРАЕ Еден од Најдолго Трае Притисок за Миење Пумпи На Пазарот Фали Импресивен 120 Часа Живо�

【Еко Пријателски】Соларни фонтана за птичјиот бања користи 3 W висок квалитет на соларни панели, кои мож

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Гумен ѓон.Пета мерки околу 5 и�

100% Ткаенина или Текстил.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу not_applicable од лак.Пета мерки околу 2.25 инчи".Л�

Производот доаѓа со 1 година ограничена гаранција.Овој уникатен дизајн е лесно да се оддели за чистење и

★ФУНКЦИЈА : Овој сончев лебди фонтана пумпа за вода има 1.4 W висок квалитет соларен панел и вградената ба

ГолемиКапацитет на Резервоар за Гориво : резервоарот За гориво има голем капацитет на 7 L.Прецизен Мерач

Scroll