Обновено
NIIMBOT D11 Етикета Создателот Лента Прилагодени Етикета Печатење на Хартија Стандард Ламинат Канцеларија Етикетирање Лента Замена (Овошје)

NIIMBOT D11 Етикета Создателот Лента Прилагодени Етикета Печатење на Хартија Стандард Ламинат Канцеларија Етикетирање

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 287.76

Со Користење на термички трансфер на технологија на печатење, печатење без мастило или лента.Повеќе скапи материјали донесе подобар квалитет,етикетата хартија има силна adhesiveness, јасно печатење, нема боја исчезнат, водоотпорен, масло-доказ, солза-отпорни, не-токсични, безопасни, и degradable.Напомена : налепница на страната на ролна да содржи печатење чип сензор.Ве молиме не солза или destruct на налепница , инаку тоа ќе влијае на печатење ефект.Оваа лента е посебно погодна за Nii Mbot D11 печатач.При купување етикета печатење потрошен материјал, ве молиме, изберете ја адаптира еден или препорачани од страна на машината продавачот ,да го добиете најдоброто печатење резултати. 【Сигурен Бренд Услуги на Клиентите】Купување од нашата продавница,можете да уживате во политика на враќање.Што повеќе,откако стана нашите ценети купувачи,ќе можат да уживаат во животот, одличен услугата на купувачи,ние ќе се обезбеди technech поддршка и одговори на сите прашања во време.За NIIMBOT.NIIMBOT е меѓународен водечки обезбедувач на услуги со интелигентни идентификација решенија од 2012 година. Ние се одржа мисијата на "Поедноставен, толку Подобро", и воспоставени три производ системи со јадрото на Интелигентни Хардвер, NIIMBOT Облак Услуга Платформа на печатење и на Ефикасноста на Системот за Менаџмент.Ние се работи на обезбедување на еден-стоп услуга од објектот идентификација на производот, животен циклус, управување, и да биде сигурен претпријатие за речиси милиони корисници во светот.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Тестирани инспекција sticekrs големина 1 x 2 инчи, 500pcs по ролна.Тестирани за контрола на квалитетот налепници

Тешко етикети се потрајни од хартија labels совршени за пауза соби, подруми, гаражи и училници.Индустриска

Материјал – овие високо квалитетни мал правоаголник labels се направени од хартија и лепак, кој е издржлив

【Различни Избори】Различни големини, различни видови, и различни дизајни на етикетата хартија се доста

Од етикетирани храна контејнери флеш дискови и кабли, од стоковите рок на траење на училиште резерви.Bluet

Да ги користите овие лепило услуга потсетник етикети за да се пополни во денот и милји, тие ќе ви помогне

Инвентар Организатор Налепници Големина:2*3 инчи,500 компјутери по Ролна.Легенда "Попис Date Count Страна".Л�

Се продава од Quicktoner,Превозот од САД.Брз и Бесплатен Превозот.Боја : Бела, Основни : 1", Димензии на секоја ro

Се продава од Quicktoner,Превозот од САД.Брз и Бесплатен Превозот.Боја : Бела, Основни : 1", Димензии на секоја ro

Scroll