Обновено
Тешко да се Најде Fastener 014973294328 Оценка 5 Ора Завртки, 3/8-16 x 2-1/4, Парче-50

Тешко да се Најде Fastener 014973294328 Оценка 5 Ора Завртки, 3/8-16 x 2-1/4, Парче-50

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 885.84

Дијаметар : 3/8 Инчи.Должина : 2-1/4-Инчен.Материјал : Челик.Крај : Обична.Глава Стил : Рамен.Дијаметар : 3/8".Должина : 2-1/4 Инчи.Материјал : Челик.Крај : Обична.Глава Стил : Рамен.Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Опрема Тип : Skidsteers / Backhoes / Товарачи / Snowplow, Направи : Bobcat Мачка, Случај, Deere, Terex, Материјали : Челик.Модел : Ра

Ора завртки се специјализирани тип на fastener се користи за да се одржи делови на ора заедно.Шефовите на од�

Опрема Тип : Воланот Loader, Гребење, Направи : Мачка, Случај, Deere, Komatsu, Terex.Модел : Разни Товарачи, гребење, Бре

1"8 X 7".Куполата На Главата, #3 Главата.Одделение 8 Челик.Едноставно.SAE J429 1"8 X 7", Ора Завртки, Куполата на Глав

Ора завртки се специјализирани тип на fastener се користи за да се одржи делови на ора заедно.Шефовите на од�

Нуди поголема имајќи површината за wrenching од хексадецимален главата завртки.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК Н�

Опциите Вклучуваат : Црна, Јасно И Жолта Zincxylansilverblack OxidecadmiumeНикел И Светли NickeltinzincНикелЦинк Phosphatecut Исклу�

Нуди поголема имајќи површината за wrenching од хексадецимален главата завртки.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК Н�

Scroll