Обновено
Морган Salamander A-6 Супер Глина Графит Морган Оригинални Топење Crucible за Месинг Злато Сребро A6

Морган Salamander A-6 Супер Глина Графит Морган Оригинални Топење Crucible за Месинг Злато Сребро A6

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 406.80

A6 SALAMANDER СУПЕР A-6 ГЛИНА ГРАФИТ CRUCIBLE - ЗА ОБОЕНИ МЕТАЛИ - ТОПЕЊЕ на CRUCIBLE - Морган MMS.Salamander бренд Глина-Графит Crucible А-6 "Супер" висок квалитет да се постават керамичка глина графит crucible изработен од пластика формирање техники.SALAMANDER СУПЕР crucibles се користи да се топи на различни метали, и да се обезбеди доследна изведба во гориво-отпуштен furnaces и средна / висока фреквенција индукција furnaces. Овие помали димензии се обично се користи да се топи на скапоцени метали.Овие Глина Графит Crucibles се направени за да се користи со Не Обоени Метали.КВАЛИТЕТОТ SALAMANDER СУПЕР crucibles се произведени од премија одделение суровини според ISO 9001 : 2000 систем за управување со квалитет.Роман Алатки Производ # 0317-106 Salamander Морган ТИПИЧЕН МЕТАЛ КАСТИНГ ТЕМПЕРАТУРА : 1562-2912°F / 850-1600°C ЕФИКАСНОСТА КАРАКТЕРИСТИКИ : - Чисти топење - Добра термичка спроводливост - Добар отпорноста кон хемиска корозија - Висока refractories A-6 СПЕЦИФИКАЦИЈА : - Капацитет : 19.8 Lbs. – 9 Килограми МЕСИНГ - Висина Вкупно : 6-1/4" - 165mm - Внатре Длабочина до Центарот : 5-3/4" – 145mm - Топ надворешен Дијаметар : 5-7/64" – 130mm на Дното на надворешен Дијаметар : 3-3/4"–95mm - Crucible Тежина : 3.85 Lbs. *Објектот е нов, не се користи.

Повеќе детали

- Capacity:
19.8 Lbs. – 9 Kilos BRASS - Height Overall

Слични производи во категоријата

3 3 / 4" Керамички Топење Јадење Накит Алатка за Работа "Топењето на Сад Може да се Користи на Злато, Сребро,

Поседува добра отпорност на корозија и отпорност за да се обезбеди сигурност на квалитетот на производ�

Овој пакет содржи 50 кг на инвестиции.Затоа, тоа се избегнува да трепка или напукнување на вашиот калапи.�

Маша има прилагодливи летаорев & може да се одржи до 31 / 2" дијаметар crucibles.Овие 18" долги дрвенисе справи со

Висока чистота Графит Мувла, фини зрна, добра изведба на електрична спроводливост и коефициент на топли

Заштеда на време, добри топлина за пренос на перформансите на графит crucible : за значително да се скрати н�

Смит посебна намена orifice 6" во должина дизајниран за да формираат поголеми греење зона.Тие може да се кор�

Тоа во голема мера може да го скрати топење време и да зачувува енергија.9% Чист Graphite Unlike други обичните г

Овие 13" 22 оз обратна волнанаредени белезници обезбеди дополнителна изолација на дланка и да се обезбеди

Графит crucible, најдобрите суровини, три високи графит.Одговара за Изработка на Накит, Накит Кастинг Матер�

Се препорачува да се стопи вашето драгоцено, или неблагородни метали и може да се справи со големи колич

36 во;Висина : Околу.85 во; Внатрешните Кол.76 во; Внатрешните Кол.99% тежина на злато што може да биде вчитан :

ЕКИПА МАЈСТОРИ 10 KG Леење Crucible.Дизајниран за Топење на Злато, Сребро, Бакар, Месинг, Алуминиум, и повеќе.Но

Лесен за употреба, економски и практична алатка за правење накит.Компактен и лесен, лесно да се носат.На�

Брзо загрева до над 2200°F!Опремени со 1500 W на моќ, стандард домаќинство приклучокот, и ексклузивни Rapid Heat т�

5) внатрешниот ѕид на нашиот производ е изолирани со огноотпорни цемент, кој може да предизвика пукнатин

проверете ја големината на фотографијата за опис.Злато Сребро Бакар Кастинг првенство.Капацитет да се �

Оваа група ги вклучува еден на секој : меко лемење лист, средни лемење лист, и тврдо лемење лист, кои се си

Карактеристики заштитен штит дизајнирани да вртат со кастинг рака; затоа ги фаќа било случајно исфрлен�

Се користи за топење благородни метали како што се Алу,злато и сребро.Одлична термичка шок на корозија, �

Керамички одбор мерки : 6" x 6" (плоштад).Исто така, вклучува лемење лента со вртливата 360° ротирачка функци�

Scroll