Обновено
PEBEO 181-013 Setasilk Свила Сликарство 45-Milliliter Шише, Цијан

PEBEO 181-013 Setasilk Свила Сликарство 45-Milliliter Шише, Цијан

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 278.40

На setasilk асортиман вклучува 29 живописни и интензивна вода базирани нетранспарентно бои на располагање во 45ml и 250ml шишиња.На setasilk бои може да се користи за сите видови на свила; тие можат да бидат thinned користење setasilk потенки; бои се исуши во неколку минути.На setasilk бои се утврден од страна пеглање 3 до 4 минути на задната страна на ткаенини со жешко железо; 48-часовен по одредување, бои се спротивстави на рака за перење и хемиско чистење.За примена, Pebeo препорачува користење чиста верверица четки кои се идеални за сликарство на свила, како тие се меки и многу тенок, со висок задржување на капацитет.Чиста четки со сапуница вода.Setasilk се користи како традиционален боја и се користи за сите видови на свила : twill, pongee, палачинка де chine, georgette, damask.Многу лесен за употреба, Setasilk бои може да се користи за сите свила сликарски техники : конципирањето, сол бришење прашина бришење прашина, акварел на сува или влажна свила, гуши восок или цртање восок batik, mahaju.Тие се задржи на свила е флексибилност и нудат богат, рафинирани и многу светла палета.Жив и интензивни бои, кои се вклучени во опсегот направи сите класичен свила сликарски техники на располагање на сите.Направени од смоли и фино дисперзирани пигменти, водата базирани Setasilk бои се течност.Тие осигурач на свила и се лесно железо фиксна.бои intermix лесно и нуди палета на богатите и прозрачна на ѕвонење.Се согласува да ASTM D-4236.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Соларна Енергија Ултразвучно Sonic Глувчето Gopher Крт Штетници Глодар Отвратителен Repeller Карактеристики : 100

Мини Големина Мобилен Воки токи може да се зачува простор во автомобил, Три бенд (VVU), Двоен екран, Двоен р

Нашите коцки Преносни Детска Гардероба Плакарот Складирање кабинет е Прекрасна животински модел затво

[ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА] Директни PlugIn инсталација, сите Hi Sport течност за миење пумпа се лесно да биде замен

Полиестер,кадифен.Материјал : Задниот дел Поддршка Перница Со Висок Квалитет Ткаенини : Капакот Е израб�

【СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА】15 / 16Инчен 24mm Машки Конец.Ве молиме проверете ја вашата aerator големина пред да го к�

Тоа го прави многу полесно да се најдат работи во темни области 【Силен Магнет за Двата Краја】 : Двете гл

Кука игла се користи за влечење на природна коса преку микро и монистра Ве молиме овозможи 13cm грешка пор

Одговара за : Fiat Qubo / фиорино / Peugeot Bipper / Citroen го Немо (20082016) #Wi Fi / Дата Мрежата# Wi Fi : Поддржува поврзување

Материјал : Густа Пластика.Овие оддел кутии помогне да ги средиме сите мали делчиња.Нашите пластични фи�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.НАСОЧЕНИ КОМПРЕСИЈА LEGGINGS да се заштит

Достапен во две стилови за choice Spec : Предмет Тип : Електронски Caliper Material : Carbon Size : 150mm / 300мм(изборен)Функција

Вистинска Замена Дел.Пакет должина : 45.0".Пакет ширина : 0.02".Пакет висина : 0.02".Опис на производот Ова е Вист

Дното потоне мрежа се користи за да се зачува потоне и да го зголеми продуктивноста.Целокупната димензи

Дебела поместена седиште и назад со вграденво lumbar поддршка.Водопадот седиште го намалува стресот да но�

【Надгради Авион Играчка】Катапулт авион Играчка со 2 Парчиња Пена Едрилица Авиони,Снимање авион растој

Земја На Потекло : Сад.Пакетот Висина На Производот Е 3.095 Инчи.Пакетот Должина На Производот Е 70.0 Инчи.Па�

Scroll