Обновено
WOPODI Дедо Мраз Силикони Свеќа Калапи 3D Божиќ Дедо Мраз рачно изработени Сапун Мувла Епоксидна Смола Комплет Калап за Правење Восок Лосион Бар Восок Креда Гипс Арома

WOPODI Дедо Мраз Силикони Свеќа Калапи 3D Божиќ Дедо Мраз рачно изработени Сапун Мувла Епоксидна Смола Комплет

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 377.04

Притисни во од дното, а потоа се повлече од свеќа , кои е многу лесно да се ослободи.【Висок квалитет】На силиконски калап се направени од органски силикон, мека и еластична, силни и издржливи, еднократно, не е лесно да се деформира или пауза, и може да послужи за долго време.24 инчи Тежина : 76g Пакет се вклучени 1 Buc x Силиконски калапи Забелешка 1. 【Широка употреба】Силиконски калапи може да се користат за разни занаети, многу погоден за правење на свеќи, сапуни, миризливи свеќи, ѓердан привезоци, keychain привезоци, дома декорација, итн.По чистење, ставете го калапот во простор за складирање подалеку од директна сончева светлина до следната употреба.Тоа е совршен избор за вашиот занаети производство. Со цел да се избегне прашина, не директно изложување на воздух за долго време.57 инчи, тежината на мувла е за 133g, и боја : проѕирна. 【Лесно да се ослободи】флексибилни силикони свеќа правење на калапот е лесно да се размонтираат.Можете да го користите овој магичен мувла да се направи свој посебен сапуни, бања бомби, лосион барови, боички, восок, полимер глина, гипс на Париз и други рачно изработени производи.Свеќа производен метод 1. 【Лесен за употреба】внатрешни работи е мазна и сјајна, со што се намалува потребата да се намали и полски готови производи смола.На силиконски калап може да се мијат во машина за миење садови, или, едноставно, се мијат со топла сапуница вода. Се користи игла за да направи дупка на дното, да го поправи на фитил во центарот на свеќа силиконски калап.Спецификација Материјал : Силикон Боја : Проѕирна Димензии : 6.По тоа е целосно сува, можете едноставно да им помогнам и да се повлече од свеќа, од дното, што лесно може да се исфрлена со вашите прсти.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Тоа е лесно да се држат заедно и сапун течност нема да излегуваат во јавноста.Оваа ставка може да се кори

★【Мала Топка Дизајн】 : мувла е составен од мали топчиња и изгледа многу симпатично.Без разлика дали то�

Употреба : За ветер свири pendant, дома декорација, DIY занаети одлуки, итн.Направен од силикон, екопријателск

Се работи за лиење дома направени од дрво, восок.Лесно да се отстрани, направи големи мини колачи.Тоа е с�

Совршен за вас и вашето семејство DIY заедно.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да н

♥ [Материјал] : Храна одделение трајни силикон, BPA free, овие се 100% безбеден за вашето семејство, машина за м

Тип На Производ : Риболов Кука.Објектот Пакет Димензии : 10.16 L X 3.302 W X 3.302 H (Cm).Земја На Потекло : Кина.Објект�

Еден од еден вид на дизајн.Силиконски калапи боја : сина или бела.Флексибилен, Лесен за користење и брзо �

Безбедна Храна Одделение Материјали : Сите наши силиконски калапи се направени од 100% чист, професионалн

【Широк Апликации】Многу корисна алатка за правење на сапун, исто така, може да се намали свеќа, торта, мр

Употреба : Gnome Мувла може да се користи за декорација на вашата кујна, или можете да ги користите за да се

8 инчи); готови свеќа димензии : 50*87 mm (2*3.Свеќа мувла материјал : свеќа мувла е направен од силикон материј�

ГОЛЕМИНА И ТЕЖИНА Сапун Големина : Сапун 8*7.5*12cm, Сапун Тежина : 220g.БЕЗБЕДНА ХРАНАОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛ Сит

Она што Ќе Добиете : 2Pack Силиконски Калапи 3 D Свеќа Калапи + 2Pack 3 D Убавина Елегантен Девојка Женското Тело

Направени од добри квалитетни материјали со висока цврстина.Оптимизиран материјали, цврсти и трајни пр

РАЗНИ ОБЛИК : Три видови на обликот на силиконски калап може да се сретне со различни преференции и потр�

Храна, сапун, восок, гипс, и смола 24 Празнина Флексибилни Силиконски Калап.Мерки : 1 во 1 / 4.Долго, во 1 / 2.Шир

1 mm дебели сапун носителот : 2.87 инчен широк, 0.Погоден за Божиќ, Денот на Вљубените, Ден на Мајката, свадби,

По чистење, ставете го калапот во простор за складирање подалеку од директна сончева светлина до следна

Scroll