Обновено
Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Fillister Главата, Дупчиња Диск, 3/4 Должина, #2-56 Теми (Пакување од 10)

Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Fillister Главата, Дупчиња Диск, 3/4 Должина, 2-56 Теми (Пакување

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 243.84

Се користи за опрема панели кога хардвер е предмет на косата.Fillister главата за висок вртежен момент и добро задржете надолу сила.Аустенитно Нерѓосувачки Челици се назначени од страна на 3 цифра SAE Нерѓосувачки Челик Одделение започнува со бројот 3 (на пр.Нерѓосувачки Челик е погоден каде formability и трошоците се важни размислувања.На Филипс вози стил првично беше дизајниран така што возачот ќе се лизга под екстремни вртежен момент, спречување на над-затегнување и оштетување на fastener или материјал.Овие својства сметка за нивната исклучително широка употреба во речиси секоја индустрија.Аустенитно Нерѓосувачки Челици се легури на железо и јаглерод што содржат помеѓу 16% и 30% Хром, максимум 0.Fillister главата сврзувачки елементи се сметаат за подобрување во однос круг главата еквиваленти - помалите глава создава повеќе изврши притисок за дадена вртежен момент ниво и подебели главата плус подлабоко се вози слот овозможува поголем вртежен момент нивоа да бидат генерирани.15% јаглерод, заедно со Никел (или Манган), и други легирање елементи.Нерѓосувачки челици се користат за нивната отпорност на корозија, висока температура сила, скалирање отпор, и ниска температура цврстина.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.На хром, кој помага да се развие пасивни површината оксид филм, обезбедува отпорност на корозија во нерѓосувачки челици.Уште една честа именување на конвенцијата за Аустенитно Нерѓосувачки Челици се 18/8, 18/10, 18/0, итн.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

Нерѓосувачки челик материјал значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номи�

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

1 1 / 4 Во 188 Нерѓосувачки Челик Заробеништво Панел Завртка Компатибилен 1 / 420 Тема Големина И Knurled Главата �

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

Scroll