Обновено
Aexit Пар 5 Фиксни Отпорници Ohm 30W Бел Правоаголник Случај Керамички Цемент Еден Отпорници Моќ Отпорници

Aexit Пар 5 Фиксни Отпорници Ohm 30W Бел Правоаголник Случај Керамички Цемент Еден Отпорници Моќ Отпорници

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 186.24

Име на производ : Керамички Отпорник;Моќност : 30 W.Отпор : 5 Ohm;Големината На Телото (Прибл.) : 64 x 12 x 12mm/ 2.5" x 0.5" x 0.5" (L * W * H).Доведе Димензии(Прибл.) : 20 x 10мм/ 0.8" x 0.4"(L*W);Материјал : Цемент, Керамички.Метал.Боја : Бела;Тежина : 48g.Пакет Содржина : - 2 x Керамички Отпорник. 9386d721053020cd Cement Отпорник hrough дупка монтажа, добри топлина отпорни, ниска температура коефициент, високо оптоварување на енергија, високо изолациони капацитет.Широко се користи во компјутер, ТЕЛЕВИЗОР, апарат, метар, звук и друга опрема.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Боја Код : Кафена, Црна, Црвена, Златна на Ѕвонење (1 K ohm, 5%), 100 парчиња вкупно 1 вати јаглерод филм отпорник

Име на производ : Јаглерод Филм Отпорник;Доведе Тип : axia_l;Моќ Оценка : 1 / 2 W.Отпор Толеранција : ± 5%;Отпор Вр

51 ohm 1 / 8 Вати 0805 SMD Отпорник Отпорници 5% Толеранција (Војници од НАС).Отпор : 51 ohm, Моќ Оценка : .Висок Квалит

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Тенок Филм Отпорник (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се корис

Боја Код : Кафеава,Црвена,Црна,Црвена,Кафеава.Моќност : 2 W;Tolerances : 1%(С) ;Отпор : 12 K Ohm;Вкупна Должина : 70mm / 2.76".

Отпор : 10 Ω; Толеранција : ±1 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±200 ppm / °C;.Технологија : Густата Филм; Working VoltageОколија : 20

Моќ Оценка : 5 W; Отпор Вредност : 1 M Ohm.Pin Големина : 30 1mm x / 1.17" x 0.039"(L*Дијаметар); Тело Димензија : 52 x 9.5 mm / 2.03" x

Цена За : Лента Отпор : 10ohm; Палета на производи : CCF Серија; Моќ Оценка : 500m W; Отпор Толеранција : Ã'± 1%; Отпор

Облик : рамен лист.Забелешка : Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку

1 / 4 Вати 1% толеранција.Пламен Retardant Слој.Беспомошна 24 мерач води (0.022 инчи, 0.55 mm) совршен за solderless plugin breadboar

8.2 Ohm, ±5% Толеранција, 50 парчиња во вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бенд

330 Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе

Отпор : 2 к?; Series Rated Pwr Dissipation(P)(W) : 0.1 W; Толеранција : ±0.1 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±10 ppm / °C;.Технологија : Тенок Ф�

500 W 40 OHM Отпорник Висока Моќност Керамички Wirewound Отпорник.Температурата коефициент : ≤ ±350ppm / °C...

Отпор : 160 kΩ; Толеранција : ±5 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±100 ppm / °C;.Технологија : Густата Филм; Working VoltageОколија :

16 Ohm, ±5% Толеранција, 100 парчиња вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бендов�

Пакет Содржина : 10pcs x Цемент Wirewound Отпорник; Моќност : 5 W, Отпор : 1k Ohm.Материјал : Керамички, Цемент и Метал.�

Моќ жица рана.Шасијата планината.Алуминиум е сместен.Axial лемење повлечи ја води 1% толеранција.На NTE квал�

Моќ жица рана.Шасијата планината.Алуминиум е сместен.Axial лемење повлечи ја води 1% толеранција.На NTE квал�

Стаклестото глеѓ обложена.Прилагодливи жица рана.Керамички core со заварени терминали 10% толеранција.На N

Моќ Оценка : 3 W; Отпор Вредност : 1 M Ohm.Pin Големина : 26 1mm x / 1" x 0.039"(L*Дијаметар); Тело Димензија : 30 x 9mm / 1.17" x 0.35"

Scroll