Обновено
ORILIGHTS Замена Проектор Светилка за Epson ELPLP89 v13h010l89 со Домување

ORILIGHTS Замена Проектор Светилка за Epson ELPLP89 v13h010l89 со Домување

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1732.08

Дел Број : ELPLP89. Компатибилен за : epson elplp89 v13h010l89 powerlite дома кино 5040ub 5040ube 5050ub 5050ube 4010 4000 про кино 4050 про кино 6040ub про кино 6050ub еј-tw7300 еј-tw8300 еј-tw8300w еј-tw9300 еј-tw9300w замена проектор крушка светилка.Сребро Сијалица Внатре.Ние ги користиме нови технологии за да се создаде подобро режач.Уживајте До 2500-3000 Часа Живот и повеќе од светлината.Ве молиме Имајте во предвид : Само Бренд 'Orilights' е Одговорен за сите Објектот Описи и Гаранција. 100% сосема НОВ Висок квалитет Orilights Компатибилен Проектор Светилка со Housing30 дена наплата & 180 дена замена Како да го замени светилка : 1. Вклучете го проекторот и исклучете го кабелот за напојување. 2. Почекајте еден час, за да се овозможи тоа да се излади целосно.(Внимание : не отстранувајте ја светилка единица од проектор веднаш по употребата.Светилка ќе биде топла и може да предизвика горат повреда. 3. Завртете го проекторот завршена.Отворете светилка единица поклопец со олабавување на завртки со шрафцигер. 4. Олабави обезбедување на шрафовите на светилка со шрафцигер.Држете светилка единица добро и го стави надвор од насока на стрелката. 5. Вметнување на нови светилка додека тоа е безбедно место.Заострување на шрафовите.Свитка се справи. 6. Поврзете светилка со конекторот и ги заостри завртки. 7. Затворање на светилка капак и се стегне завртки. 8. Ресетирање на Проекторот од следниве Проекторот Оперативен Прирачник.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ЈЗО користи само оригинални светилки од ОЕМ производители (Philips UHP, Osram PВИП, Ushio, Феникс и Panasonic).ЈЗО светил

Пакет Димензии : 2.LUYED има одговор за сите ваши автомобилската LED осветлување потреби!.Спецификација на п�

На маса светилка база е направен од цврсти метали.Околу 16 во.H x 10 во.W.Метална плоча се вртеше во да се нап�

Движење се активира светлина контролер украс.LED Ѕвезди.Работи со било каков вид на елка светла или насок

Запечатени поликарбонат леќа, рефлектор и домување.LED светло за камиони, влечење & брод приколки, RVs, авто

Содржина : T10 6 SMD LED Сино Пар.Компатибилност : Мапа Светла за Возилото (Купола Светлина Не се Вклучени).Бој

Внатрешни работи Светилки за во Автомобил.Lights & Индикатори 2 ПАРЧИЊА 41mm Festoon 3 W 300 LM Бела Светлина, 8 LED 3528 SMD

Тоа може да се вклопат мапата светлина, куполата светлина, табличка светлина, багажникот светло, благод�

На маса светилка база е направен од цврсти метали.Околу 16 во.H x 10 во.W.Метална плоча се вртеше во да се нап�

Замена Џакузи EB21 DKXAN00 Сијалица.Го Заменува Џакузи 8009 Сијалица.Истата голема светлина загарантирана.Суп�

Применливи за Проектирање и Алтернативна Светилка Дел Број : .ПТD5000, PTD5000 UK, PTDX810, PTD6000 S, PTDZ570, PTDW530, PTDZ6700 L, PTDW

На маса светилка база е направен од цврсти метали.Околу 16 во.H x 10 во.W.Метална плоча се вртеше во да се нап�

За Светла за Магла & Powersports Возила : Надградба на вашето возило светла со LED јасност и перформанси.Суперио

Содржина : T10 4 SMD LED Сино Пар.Компатибилност : Мапа Светла за Возилото (Купола Светлина Не се Вклучени).Бој

Содржина : T10 6 SMD LED Сино Пар.Боја : Сина.Димензија : 16x9mm.Забелешка : Некои Возила ќе се бара само еден LED по �

Висок Дисипација на Топлина дизајн : со користење на повеќето напредни топлина дисипација алуминиумски

Висок Дисипација на Топлина дизајн : со користење на повеќето напредни топлина дисипација алуминиумски

【194 LED Сијалица】 Големина : 27.25 инчи) ,LED Type : 4014 SMD (24 Led диоди количество),погонски Напон : 12 V24 V,Lumens : 800 LM...

Применливи за Проектирање и Алтернативна Светилка Дел Број : .ПТDW6300 S , PTDW6300 U , PTDW6300 UK , PTDW6300 ULK , PTDW6300 ULS , PTDW6

2 ПАРЧИЊА Motor To Go Светла Бела Светла Headlamp Халоген Светилки за 2003 година, ПОРШЕ 911 w / КРИЕШЕ Висока Зрак Све

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

(Сет од 2)1000 Lumens на крушка, вкупно 2000 Lumens за еден сет 72 компјутери висока моќност & висока осветленост 3014 SMD

СЕВЕРНА КАРОЛИНА ДРЖАВАТА WOLFPACK NCAA ТАБЕЛА / БИРО СВЕТИЛКА.НАПРАВЕН ВО САД.УНИКАТЕН ПОДАРОК ОБЈЕКТ ЗА КРА�

Делови, работна сила и превозот вклучени.Други дефекти покриени по производителот ќе истече.Авто Xenon Бе�

Вода доказ : IP65.Оперативен Напон : DC 12v32v, влезна моќност : 25 W.Off Road употреба.Плановите се важи само за нови �

Ако не можете да го пронајдете вашиот автомобил од ОПРЕМА, ве молиме да побарате од нас со користење на '�

(Пакување од 2) 5 парчиња 3Emitter 5050 SMD Led диоди по сијалица.Боја : 6000 K Xenon Бела.Заменете 2823 2825 W5 W 168 194 оптоварув�

*24 x Висока моќност SMD Led Сијалица е многу посветла од оригиналот блескаво светилки, и мала потрошувачка н

Сите замена проектор светилки од Dekain се изградени со оригинални светилки од ОЕМ производители (UHP, PВИП, U

Scroll