Обновено
100W Преносни Соларен Панел, Sunpower Мобилен Виткање Соларен Панел, Соларен Полнач со USB Излези, Задолжен за Лаптоп, iPhone, Компатибилен со Соларни Генератори Моќ Станици, ?

100W Преносни Соларен Панел, Sunpower Мобилен Виткање Соларен Панел, Соларен Полнач со USB Излези, Задолжен

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3239.76

Брзо Полнење : преносни соларен панел се вклучени четири излезни портови, 1* USB излез ( 5 V, 2.Smart ИК технологија спречува прегревање, прекуструјна, и преполнувањето, заштита на вашата уреди од оштетените.Мобилен Ефикасност : 23-24%.A : се Потврди употребата на животната средина или времето : ниска моќност генерација на дожд, врнежливи денови.Компатибилен со Повеќето Соларни Генератор На : 100 W виткање соларен панел доаѓа со 10 различни големини на конектори и 1 x DC5525 кабел, 1 x Андерсон кабел, па тоа може да компатибилен со повеќето соларни генератор на пазарот.Моќта на струјата : 5.Пакет Листата : .Преносни 1* КК 3.Тоа ви овозможува да ја полните четири различни уреди во исто време и овозможува побрзо полнење брзина за вашиот лап-топ компјутери, паметни телефони, i Pad, таблети, DV. Спецификација : .4 макс); 1* КК 3.Како што Explorer 160/240/300, S370, G500, S270, S200, 150 Yeti, S155, и така натаму. Андерсон Кабел x 1.Прашање : Зошто електронски уреди не може да се наплаќа?.Врв Моќност : 100 W. Отворено Коло Напон : 22.Ве молиме не го оставајте електронска опрема во директна сончева светлина или прегрее средина за долго време.Дизајниран прилагодливи потпирачот добива до 25% повеќе соларна енергија од станот-лаже, не само да се заштедат пари на сметки за електрична енергија, но, исто така, животна средина пријателски!Ве молиме имајте предвид дека Облачно или недостаток на сончева светлина ќе влијаат на нејзиниот излез.0 излез (5 V/9 V/12 V, 3А макс); 1* PD 45 W Тип-C излез ((5 V/9 V/12 V/15 V/20 V, 3А max) и 1* DC излез (18 V, 100 W max).Ве молиме да се замени со нов кабел и обидете се повторно. 10-во-1 Адаптер x 1.Тоа може да се обезбеди брзо полнење за четири уреди во исто време. Е соларен панел со кои се соочува сончева светлина?Ве молиме да се прилагоди на насоката на соларен панел, за да се потврди позицијата на сончева светлина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Потоа работното време ќе биде 146wh*0.2 инчи, погодно да се врши каде и да одите и лесно може да се чуваат зат�

Височина на кулата : 14.Услугата живот е повеќе од 8 пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Дијаме

Соларни Генератор Преносни Комплет : Една батерија на сончевиот систем генератор со соларни панели, скл

【Технички Параметри】 Димензија : 60mm x 80mm / 2.36" x 3.15"(L*W); Номинална Напон : 1.5 V; Номинална Моќност : 0.65 W; Нето

Дури и ако тоа не е на посебен ден, тие може да се користат како декорација.30 Прекрасна и Реални Пчела Led д

???? 3 ИЗЛЕЗИ СО БЕЗБЕДНО ЗАДОЛЖЕН : Big Blue преносни соларен полнач со USBпорта (5 V / 2.CE / FCC / Ro HS потврдија, Big Blue

[USB Порт] Сончев полнење полнење со двојна USB порти, можете да користите полнење преку USB кабел за полнење

1set од 12 V DC 80 W виткање PV соларен панел случај, може да генерира 400 вати часа дневно (зависи од сончевата св�

1)на Овој производ е мултифункционален соларен полнач кој може да се наплати голема батеријата,како бро�

A : Поради големиот обем на AC200 P Моќ Станица & SP200 Соларни Панели, ние ќе брод овие два производи посебно!!!!!

23140 Аморфна Комплет, 1.8 W, Батерија Одржувачот, 8 W Одржувачот Панел за Полнење има Трајни Пластична Рамка,

Полнење за дома осветлување и разни ниско‑енергетски опрема, научни проекти, соларни загревачи на вода

Примена : за полнење на мобилни телефони, за дома осветлување и различни видови на нискоенергетски апар�

* Виткање соларен панел,Преносни и мала Тежина USB излез за полнење на мобилни телефони Отпорни на вода ди

Основна компонента за жител на offgrid систем широко се користи на морските, сува камп, градина наводнување

Scroll