Обновено
Lensun 200W ETFE Количка за Соларна Ќебе Панел Задолжен за (Цел Нула) Моќ Станица,Соларни Генератор

Lensun 200W ETFE Количка за Соларна Ќебе Панел Задолжен за (Цел Нула) Моќ Станица,Соларни Генератор

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 9576.00

5% Производство Толеранција : +3% Излез Тип на : Соларна Кабли, Соларен Контролер Димензии(ширевте) : 1770 x 1100 х 5 mm/70 x 44 x 0.На соларен панел користите Јапонски ETFE филм кој има повисока светлина, повеќе животи од PET) филм.Lensun ETFE 200 W 12 V Соларни Ќебе Панел доаѓаат со 16ft се прошири кабел и торбичката.Со 16ft се прошири кабел.4 lbs Сите Технички податоци на стандардна тест состојба СУМ=1.Објектот Спецификации : Модел : LS-200 BK Номинална Излезна Моќност : 200 W Оптимална Оперативен Напон [Вмп] : 18 V Оптимална Оперативни Тековната [Imp] : 11.Тоа е идеален и неопходни за активности на отворено, идеален за Кампување комбе, RVS, Motorhomes, Каравани, Брод и Јахти.Доаѓаат со grommets за монтажа опција.5%) и потрајни од други моно соларни ќелии.11 Отворен Коло Напон [Voc] : 21.5, В=1000 W/mm, Tc=25℃ Пакување: 1 x 200 W соларни ќебе панел 1 x 16ft се прошири кабел со Андерсон конектори 1 x Тешки торбичката.СОЛАРНИ ќелии : Направен на Одделение А PERC 9 BB Monocrystalline соларни ќелии, со многу поголема ефикасност(23.2 инчи Димензии(укината) : 380 x 380 x 75 mm/ 15 x 15 x 3 инчен Нето.24 V Краток Спој Струја [Isc] : 12.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Бакарна жица изолација најмалку 90 Standard тест услови : PM = 1 Irradiance = 100 0 W / м2 Температура = 25(големината е мер

Номинална до 20 Вати / 1300m A на час на сончева светлина.Висок квалитет аморфна соларни материјал ќе работа�

23140 Аморфна Комплет, 1.8 W, Батерија Одржувачот, 8 W Одржувачот Панел за Полнење има Трајни Пластична Рамка,

Опис : Овој предмет е дизајниран за понуда за континуирано напојување.На соларен панел е направен од ква

Височина на кулата : 14.Услугата живот е повеќе од 8 пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Дијаме

Ќе треба да се купи жици да реализира серија или паралелна врска.9 g; Боја : Црна.9 g Боја : Црна Материјал : В

Спецификација : Предмет Тип : Соларна Panel Material : Поликристални Silicon Weight : Прибл.Апсорбираат сончева светли

Соларни encase генератор преносни, сигурен, и самодоволно Сончева генератор што може да ве снабди со AC, DC и

Може да се користи за изработка на соларни тревник светла, соларни пејзаж светла, соларни ќелии полнач з

Брзо Полнење : преносни соларен панел се вклучени четири излезни портови, 1* USB излез ( 5 V, 2.Smart ИК технолог�

A : Поради големиот обем на AC200 P Моќ Станица & SP200 Соларни Панели, ние ќе брод овие два производи посебно!!!!!

[USB Порт] Сончев полнење полнење со двојна USB порти, можете да користите полнење преку USB кабел за полнење

1set од 12 V DC 80 W виткање PV соларен панел случај, може да генерира 400 вати часа дневно (зависи од сончевата св�

Примена : за полнење на мобилни телефони, за дома осветлување и различни видови на нискоенергетски апар�

【Технички Параметри】 Димензија : 60mm x 80mm / 2.36" x 3.15"(L*W); Номинална Напон : 1.5 V; Номинална Моќност : 0.65 W; Нето

Ви благодариме!.Во текот на денот, кога има сонце, соларен панел може да се конвертира сончевата енергиј�

Потоа работното време ќе биде 146wh*0.2 инчи, погодно да се врши каде и да одите и лесно може да се чуваат зат�

Десната рака верзија е достапна.Еколошка Оценка Тип 1 (Затворен).Гаранција 5 години.Наведени од страна н

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Главниот Прекинувач Сегашниот Рејтинг 175 A Број на празни места 19 Оценка на Животната средина Тип 1 (Зат

Дури и ако тоа не е на посебен ден, тие може да се користат како декорација.30 Прекрасна и Реални Пчела Led д

Систем за да се прошири до 800 W.Light CatcherСоларни ви носи 100 W Monocrystalline Дополнителен Комплет дизајниран специ�

【Лесно да се носат】 Socentralar Соларен Панел со Користење на најнова компонента пакување технологија,Овој

Scroll